ESKİŞEHİRLİLER DESTEKLİYOR

Videoyu Aç ESKİŞEHİRLİLER DESTEKLİYOR
A
a

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı’nın Eskişehir’de 3 mahalleyi yabancı uyruklu vatandaşların ikametgâhına kapatması ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz vatandaşlar kararı desteklediklerini belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak 1 Temmuz itibariyle 62 ilde ikamete kapatılan mahalle sayısının bin 169'a çıkarıldığını duyurdu. Bu kapsamda Eskişehir’de de Odunpazarı ilçesinde 75. Yıl Mahallesi ve Huzur Mahallesi ile Tepebaşı ilçesindeki Muttalip Orta Mahallesi yabancıların ikametine kapatıldı. Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, kararı desteklediklerini söyledi.

RAHATSIZ EDİYOR
Abdulvahap Türkmen
“En iyisini yapmışlar. Ben Ağapınar Mahallesinde yaşıyorum. Eskişehir’de yabancı uyruklu insanlar artıyor. Bu beni rahatsız ediyor. Çobanlıkta, besicilikte hep Afganlar çalışıyor. Bizim milletimiz çalışsın istiyorum ben. Bu kararı destekliyorum.”

ERENKÖY DE DAHİL EDİLSİN
Bülent Badem
“Çok mantıklı bir karar olarak buluyorum. Hatta Erenköy Mahallesi de bu kararın içine alınmalı. Geçenlerde Erenköy’e cenazeye gittim. Mahalleyi tanıyamadım. Orada da mülteci sayısı çok artmış. Bu kararı destekliyorum.”

DOĞRU KARAR
Yaşar Ceylan
“Devletin verdiği karar her zaman doğru bir karardır. Devlet ne derse o dur. Vatandaş olarak onaylıyorum, kararın arkasındayım. Ama Eskişehir’de mülteci sayısı çok değil bence. Diğer illere göre az olduğunu düşünüyorum.”

IRKÇILIK YAPMAYALIM
Oğuz Evliyaoğlu
“Devletimiz en iyisini bilir ama ırkçılık da yapmamak lazım. Bizim dışarda yaşayan, çalışan kendi yurttaşlarımız da var. Oralarda da bizim insanlarımıza yapıyorlar bunu. Bence bu tutum yanlış. Tedbirler alınmalı ama ırkçılık yapılmadan olsun bu.”

ÇOK FAZLA MÜLTECİ VAR
Osman Pala
“Güzel, doğru bir önlem. Ben de Fevzi Çakmak Mahallesinde yaşıyorum. Bizim mahallemizde de çok fazla mülteci var. Yani yasaklasalar da başka mahallere yerleşirler. Artış yine olur. Ama ben bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.”

DENGE BOZULDU
Tamer Kiraz
“Geç kalınmış bir karar. Yerleşimin dengesi bozuldu. Sığınmacıların bir tanımı olması lazım. Mahalleleri kapatacaklarsa sınırları kapatsınlar öncelikle. Delik kocamanken, ufacık bir başka deliği kapatmanın mantığı yok. Dostlar alışverişte görsün.” MELTEM KARAKAŞ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi