Havacılık tutkunları Eskişehir’de buluşacak

Videoyu Aç  Havacılık tutkunları Eskişehir’de buluşacak
A
a

Türk Hava Kurumu (THK) ev sahipliğinde 25-26 Haziran’da ‘Havacılık Festivali’ düzenlenecek. Festivalde havacılık tutkunları Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’nde bir araya gelecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi büyük bir festivale ev sahipliği yapacak. Festivalde, yarışmalar, gösteriler, halk uçuşları, konserler gibi birçok etkinlik yapılacak. Model uçak, yamaç paraşütü, microlight, planör, paraşüt, her türlü hafif motorlu hava araçlarının yer alacağı festival havacılık tutkunlarını bir araya getirecek.

200 HAVA ARACI GÖSTERİ YAPACAK
İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora festivalle ilgili bilgi vererek, “200’e yakın hava aracı ile yaklaşık 250 Pilotun katılacağı bir havacılık festivali yapmayı planlıyoruz. Bayçora “Bu festival bugüne kadar burada yetişmiş havacılık tutkunlarının büyük bir kısmını bir araya getireceği gibi Türk Hava Kurumu ile burasının gerçek sahipleri olan halkımızı da eskiden olduğu gibi buluşturacaktır” dedi.
TÜRK YILDIZLARI SAHNE ALACAK
Festivalde birbirinden özel akrobasi gösterilerinin de olacağına dikkat çeken Bayçora herkesi festivale katılmaya davet etti. Bayçora, “Festivalimizde Türk Yıldızları, Jandarma Çelik Kanatlar Hava Gösteri Timi, ülkemizin ilk profesyonel akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk’ün gösterisi ve diğer hava araçlarının hava gösterileri olacaktır. Ayrıca cumartesi akşam Senforock Musa Göçmen Konseri düzenlenecek, yarışmalar, havacılık stantları ve hava araçları statik sergisi yapılacaktır. Tüm halkımızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bayçora festival için hazırlıkların devam ettiğini ve konaklamak isteyen katılımcılar için çadır ve kamp alanları oluşturulacağını söyledi. Bayçora ayrıca festivale katkı veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, İnönü Belediyesi ve diğer tüm sponsorlara da teşekkür etti. 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir