HAYATIMIZ TEHLİKEDE!

Videoyu Aç HAYATIMIZ TEHLİKEDE!
A
a

Mahallede uyuşturucu madde kullanımı ve hırsızlık olaylarının arttığını söyleyen Yeşiltepe Mahallesi sakinleri, yetkililere seslendi. Mahallede güvenlik önlemlerinin artırılmasını isteyen mahalle sakini Fatma Özmen, “Hayatımız tehlikede şu an için. Evi bekliyorum hırsız girmesin diye” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı ilçesine bağlı Yeşiltepe Mahallesi’nde son dönemde uyuşturucu madde kullanımı ve buna bağlı olarak da hırsızlık olayları artmaya başladı. Güvenlik açısından ciddi sıkıntılar yaşayan mahalle sakinleri, tedirgin oldukları için evden çıkamaz hale geldi. Akşam ezanından sonra sokağa çıkmaya korkar olduklarını anlatan vatandaşlar, emniyet yetkililerine seslendi ve mahallede daha fazla polis denetimi yapılmasını talep etti.
AİLELERİN CANLARI YANIYOR
“Annelerin, babaların canları yanıyor” diyen Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, “Mahallemde uyuşturucu bağımlısı çok fazla oldu. Annelerin, babaların canları yanıyor. Geçen akşam buna canlı canlı şahit olduk. İsimleri emniyet de biliyor. İşsizlik had safhada. İnsanlar bundan geçim yolunu buldular. Önce genç nesli alıştırıyorlar. Sonra da satıyorlar. Baronlar yukarıda sefasını sürüyor. Aşağıda gençlerim ölüyor. 22 yaşında çocuk geçen bağıra bağıra ölüyordu neredeyse. Kimin getirdiğini biliyorum. Bir şey yapamıyoruz ama. Neymiş, kullanıcıymış. İnsanlar uyuşturucu alabilmek için para bulamayınca kendi anne babasının evini soyuyor” diye konuştu.
DAHA FAZLA POLİS İSTİYORUZ
Tepebaşı polis noktasının tekrar yapılmasını isteyen Muhtar Açıkgöz, “Tepebaşı polis noktasını kaldırdılar. Benim mahallemde insanların çoğu yaşlı. Ertuğrulgazi’ye gidip şikâyet olamıyorlar. Oraya gidemedikleri için suç azmış gibi gözüküyor. Tepebaşı polis noktasının tekrar açılmasını istiyoruz. Mahallede hırsızlıkta da uyuşturucu madde kullanımında da yüzde 100 artış var. Camların korkuluklarını söküyorlar. Son 1 ayda soyulan ev sayısı 100’ü açtı. Evden çıkamıyor insanlar. Önleyici ekibimiz yok. Polisimiz yok. Mahalledeki 197 sokağa 3 tane bekçi vermişler. 3 tane bekçi ne yapabilir? Ben polis çağırıyorum. Bir saat sonra geliyorlar. Polise de sözüm yok. Yakalasa bile sonra 5 yıl denetimliyle bırakıyorlar. Ekiplerin çoğalmasını istiyoruz mahallede. Sesimizi ulaştırın herkese. Bu çocukların hepsi benim çocuğum, benim kardeşim, komşum. Önleyici ekip istiyoruz. Bekçiler çoğalsın mahallemizde” şeklinde konuştu.
TEDİRGİN VAZİYETTE NÖBET TUTUYORUM
Mahallede eczanesi olan ve tedirgin bir şekilde nöbet tuttuğunu söyleyen mahalle sakini Sevda Sarıkardaşoğlu, “Eczaneme de madde alan bir kişi girdi. Televizyonu çaldılar. Yakalandılar ama serbest bırakıldılar. Çok fazla hırsızlık var. Tedirginiz. Ben özelikle nöbetlerimde tedirgin oluyorum. Daha önceki nöbetlerimizde çok polis gelirdi. Vukuat var mı diye sorarlardı, çayımızı içerlerdi. Ama son dönemde hiç gelmiyorlar. Tedirgin bir vaziyette nöbet tutuyorum. Yaşlı kişilerin evlerine hırsız giriyor sürekli. Destek bekliyoruz” dedi.
SABAHA KADAR UYUYAMIYORUM
Çoğu zaman sabaha kadar uyuyamadığını belirten diğer bir mahalle sakini Fatma Özmen, “Ben yalnız yaşayan bir kadınım. Yanımda demirleri söküp götürdüler. Madde kullananlar çok fazla. Gece hiç uykumuz yok. Rahat uyuyamıyoruz. Doğalgaz kutularımızı söktüler. Çok tedirgin oluyorum. Çoğu zaman sabaha kadar uyumuyorum. Daha çok polis istiyoruz mahalleye. Hayatımız tehlikede şu an için. Akşam ezanından sonra hiç dışarı çıkmıyorum. Evi bekliyorum hırsız girmesin diye. Birkaç ayda gözümüzün önünde bile yapıyorlar. Korkudan bir şey yapamıyoruz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi