KADIN ÇİFTÇİLER TEK ÇATI ALTINDA

Videoyu Aç KADIN ÇİFTÇİLER TEK ÇATI ALTINDA
A
a

Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği adı altında kentte ilk kez kadın çiftçilerden oluşan bir derneğin yöneticileri il Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş’ü ziyaret ederek desteklerini beklediklerini ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) iş birliği ile 2019 yılında ilimizde yürütülen ‘Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi’ (TAYDAP) kapsamında; kadın odaklı yayımı geliştirmek için paydaşların temsil edildiği ‘Kırsalda Kadın Danışma Grubu’ oluşturulmuştu. Proje kapsamında girişimcilik, kooperatifçilik ve pazarlama eğitimi alan 26 kadın çiftçinin işletmesine ziyaretler gerçekleştirildi. Bu ziyaretler esnasında kadın çiftçileri kurumsal bir yapı altında bir araya gelme ile ilgili isteklerinin olduğu tespit edildi. Bu kapsamda Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği adı altında Eskişehir’de ilk kez kadın çiftçilerden oluşan bir dernek kuruldu.

DESTEKLEYECEĞİZ

Derneğin kurucu başkanı Münevver Kepenek, başkan yardımcısı Emine Çevik, sekreter Gizem Arıer ve sayman Aysun Tuna, Eskişehir Valiliği Dernekler Müdürlüğü’ne kuruluş belgelerini teslim etmeden önce İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş’ü ziyaret etti. Kuruluşlarına vesile oldukları için teşekkür eden dernek yönetimi, desteklerini beklediklerini ifade etti. İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş ise kadın çiftçilerin sosyoekonomik hayatını geliştirme ve destekleme hizmetleri kapsamında yapılan her faaliyetin yanında olduklarını belirtti. İldeki Ziraat Odalarının da kurulan bu derneği desteklemeleri vesilesiyle kısa zamanda üye sayılarının katlanarak artacağını söyleyen Gümüş, proje destek başvurularını yakından takip etmeleri gerektiğini özellikle vurguladı.

BELGE TESLİM EDİLDİ

Daha sonra Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği kurucu başkanı ve üyeleri Eskişehir Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne giderek kuruluş belgelerini teslim etti. 10 Aralık 2020 tarihi itibariyle resmiyet kazanan dernek, faaliyetlerini Tepebaşı Ziraat Odası Başkanlığı’na ait binada yürütecek. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi