KARARLARI İPTAL EDİN

Videoyu Aç KARARLARI  İPTAL EDİN
A
a

KESK Yürütme Kurulu Üyesi Pelin Yalçınoğlu, OHAL işlemleri inceleme komisyonunun aldığı ret kararlarının derhal iptal edilmesi gerektiğini söyledi.


OHAL Komisyonu hakkında basın açıklaması yapan KESK Yürütme Kurulu Üyesi Pelin Yalçınoğlu, İhraç edilenlerin iadesine karar verme yetkisi ile esasen idari bir birim olarak yargısal inceleme yetkisi ile donatılmıştır. Komisyonun iç hukuksal sistem açısından bir tarifi bulunmamaktadır. Komisyonun yasal dayanaklar ve emsal kararlara riayet etmeden, tarafsızlık ve adil yargılanma haklarını gözetmeden başvuruları karara bağlaması temel hak ve özgürlüklere de aykırılık teşkil etmektedir” dedi.
ZULME SON VERİN
Özellikle barış akademisyenleri gibi mahkemeler tarafından beraat alan, hakkında soruşturma- kovuşturma açılmamış binlerce KESK’linin dosyaları hakkındaki kararların bekletildiğini kaydeden Yalçınoğlu, “Oysa komisyon kararlarında da sabit olduğu üzere KESK’lilerin ihraçlarının ana nedeni anayasa ve uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan sendikal eylem ve etkinliklere katılmalarıdır. Demokrasinin işlediği bir yerde temel hak ve özgürlüklerin kullanımı bırakın ihraç edilme gerekçesi olmayı, soruşturma konusu ile olamaz” diye konuştu. Bu zulme son verilmesi gerektiğini de vurgulayan Yalçınoğlu, ihraç edilen bütün kamu görevlilerinin bütün haklarıyla birlikte derhal görevlerine iade edilmesi gerektiğinin altını çizdi. ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi