KOMÜNİST BAŞKANA YOĞUN İLGİ

Videoyu Aç KOMÜNİST BAŞKANA YOĞUN İLGİ
A
a

Ovacık Doğal Ürünleri Eskişehir Satış Ofisi açılışında konuşan ve Komünist Başkan olarak tanınan Fatih Mehmet Maçoğlu, “Buy sıcak karşılamanız bize onur verdi. Bizler çocuklarımıza temiz topraklar ve sağlıklı yaşam hakkı miras bırakabilmek için buralardayız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA

Ovacık Doğal Ürünleri Eskişehir Satış Ofisi, Vişnelik Mahallesi Taşköprü Caddesine açıldı. Türkiye’nin farklı illerindeki kooperatif ürünlerinin satıldığı satış ofisi açılışında izdiham yaşandı. Açılışa Komünist Başkan olarak tanınan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, DİSK Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, Hacı Bektaş Veli Vakfı Şube Başkanı İsmail Kılıç, Eskişehirspor Kızıl Şimşekler Taraftar Grubu ve birçok vatandaş katıldı.
ÜRETENİN SÖZÜ VAR
Açılışta konuşan ve kendilerini sıcak karşıladığı için Eskişehir halkına teşekkür eden Başkan Maçoğlu, “Bu açılışı yapmamızın sebebi Türkiye’de üretime dair sözü olmayanlara karşı köylünün, işçinin, üreticinin bir sözü olduğunu, bu toprakları üretimden yoksun bırakanlara karşı aslında hepimizin yaşamın bir parçası olduğumuzu göstermek. Ve tabi Eskişehirliler de oradaki köylüye bir selam göndermiş oluyorsunuz buradaki ürünleri tüketerek” diye konuştu.


SAĞLIKLI YAŞAM HAKKI
Alpu Ovası’na yapılmak istenen kömürlü termik santralin insanların sağlıklı gıda hakkını elinden aldığını belirten Maçoğlu, “Aslında yerellerde her birimizin insan olarak sağlıklı yaşama hakkı olduğunu söylüyoruz. Sağlıklı gıda hakkımız var. Sadece yolu, suyu sokağı değil toprakları da çimlendiren, duygularımızı toprakla birleştirmek için uğraşıyoruz. Devrimci halkçı yönetim programı da bunun parçası. Bu program şöyle der: Ege’deki Menderes Ovası’nın, Alpu Ovası’nın, Karadeniz’deki Çarşamba Ovasının Harran Ovası’nın, Konya Ovası’nın yeterince verimliliği olduğunu biliyoruz. Ama bugün gelinen durum o topraklarda üretimi yok saymaya çalışan 50 yıldır kapitalist sistemin yaratmış olduğu tahribat var. Bugün Alpu Ovası’na kömürlü termik santral yaparak oraları üretimden kopararak insanlara çocuklara miras bırakmak istediğimiz sağlıklı yaşam hakkını da elimizden almak istiyorlar” şeklinde konuştu.ÜRETİMİ GELİŞTİRECEĞİZ
Maçoğlu, “Biz çocuklarımıza temiz topraklar, sağlıklı yaşam hakkı bırakmak için buralardayız. Yoksa amacımız rant, para kazanımı değil. Topraktaki emeğin karşılığını buralarda sergiliyoruz. Hepimizin bu topraklarda sözü var. Hepimiz bu toprakları çok seviyoruz. Sadece insanları değil tüm canlıları seviyoruz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun doğal üretim yapan, oradaki toprağı koruyan, çevre duyarlılığı geliştiren tüm kooperatiflerle birlikte hareket edeceğiz. Bütün yerlerde üretimi geliştireceğiz. Eskişehir’de de üretim yaptık. Bütün insanların sağlıklı gıda hakkı vardır. Bunun için buralardayız” ifadelerini kullandı.

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi