KONTENJANLAR YÜZDE 100 DOLU

Videoyu Aç KONTENJANLAR  YÜZDE 100 DOLU
A
a

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversitelerin doluluk oranları da netleşti. Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi de yüksek kontenjan doluluk oranlarıyla dikkat çekti.


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir mesaj yayımlayıp, bu yıl üniversitelerin doluluk oranlarının arttığını vurguladı. Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi (AÜ) ve Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) de doluluk anlamında ön sıralarda yer alan üniversitelerden oldu.
BAŞARILI ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ
Eskişehir’in en köklü yükseköğretim kurumlarından olan Anadolu Üniversitesi bu yıl da öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biri oldu. Üniversiteden alınan bilgiye göre: “ Anadolu Üniversitesi’ni ilk 10 binden 489 öğrenci tercih etti. Açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarına göre Türkiye 188.’si ve 685.’sinin tercihi Anadolu Üniversitesi oldu. Türkiye sıralamasında ilk 5 bin içinde bulunan, Türkiye 2319.’su dahil 36 öğrenci de Anadolu Üniversiteli olmaya hak kazandı. Ayrıca sıralaması 5 bin ile 10 bin arasında bulunan 489 öğrenci ve 10 bin ile 20 bin arasında yer alan 315 öğrenci Anadolu Üniversiteli olmanın ayrıcalığına ulaştı. Anadolu Üniversitesi, 2020 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre ön lisans ve lisans (2 program dışında) kontenjanlarının doluluk oranları yüzde 100’e ulaştı.” Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin kontenjanlarının da yüzde 99 oranında dolduğu bilgisi verildi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi