MARKETE ZAM MEMURA SADAKA

Videoyu Aç MARKETE ZAM MEMURA SADAKA
A
a

Memur ve memur emeklilerine yapılan zammı kabul etmediklerini söyleyen TÜM BEL SEN Şube Başkanı Şerif Özçimen, “Kuru ekmek zammına karşı alanlardan emeğin haklarını yükselteceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
KESK’e bağlı sendikalar Eğitim Sen binası önünde memur ve memur emeklilerine yapılan zam ile ilgili basın açıklaması yaptı.
LALE DEVRİ BİTECEK
İnsanca yaşayacak bir ücret istediklerini söyleyen KESK Dönem Sözcüsü - TÜM BEL SEN Şube Başkanı Şerif Özçimen, “Hükmünü Yitiren TİS derhal yenilenmelidir. Emekçilerin Ocak maaş zamlarının sahte enflasyon rakamları ile açıklanmasını kabul etmiyoruz! Nasıl bir enflasyon bu markette, pazarda yüksek, emekçilerin zam artışında düşük. İktidar ile yandaş Memur Sen'in işbirliği kuru ekmek zammına neden olmuştur. Fakat daha son sözü milyonlarca memur ve emeklisi söylemedi. Bu Lale Devri bitecek. Boğazınızdan kuru ekmek geçiyorsa aç değilsiniz diyenlere söyleyecek sözümüz var: Kapı kulu değil, emekçiyiz. Kuru ekmek zammına karşı alanlardan emeğin haklarını bir kez daha yükselteceğiz, sarı sendikalarınızla yaptığınız satış sözleşmesini bir kez daha teşhir edeceğiz. Gerçek toplu sözleşmeyi gerçek sendika yapar” ifadelerini kullandı.
MÜCADELE ÇAĞRISI
Özçimeni, son olarak şunları söyledi: “KESK olarak, tüm kamu emekçilerini insanca yaşamaya yetecek bir ücret talebine sahip çıkmaya, hayat pahalılığına, adaletsiz vergi sistemine, yoksulluk, yolsuzluk ve israf düzenine karşı emeğin haklarını korumak için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi