Muhtarlar da “Şehir Paylaşmaktır”diyor

Videoyu Aç Muhtarlar da “Şehir Paylaşmaktır”diyor
A
a

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında salgının yayılmasını önlemek için birçok önlem alan ve bu süreçte ihtiyaç sahiplerine de sosyal yardımlarını arttıran Büyükşehir Belediyesi, ‘Şehir Paylaşmaktır’ adıyla başlattığı destek uygulamasında hayırseverlerin satın aldığı paylaşım kolilerini muhtarlar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, ‘Şehir Paylaşmaktır’ diyerek market.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden ve Üretici Marketler’den paylaşım kolisi satın alan vatandaşların desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Esnaf odaları aracılığıyla lokantacılara, kahvecilere, kafe ve restoran çalışanlarına, internet kafe ve oyun salonlarına, sokak müzisyenlerine erzak kolilerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, muhtarlar ile organize bir şekilde çalışarak mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.
Uluönder Mahallesi, Yenibağlar Mahallesi, Batıkent Mahallesi, 71 Evler Mahallesi, Büyükdere Mahallesi ve Vişnelik Mahallesi ile uygulamaya başlandığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, uygulamaya destek geldikçe tüm mahalle muhtarları ile çalışmanın yürütüleceğini belirttiler.
Şehir Paylaşmaktır destek uygulaması sayesinde hem ihtiyaç sahiplerinin hem de üreticinin yüzünün güldüğünü ifade eden mahalle muhtarları ise “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen ve ekibi ‘Şehir Eskişehir’dir’ anlayışı ile kentimizi Türkiye’nin yaşanabilir kentlerinden biri haline getirmiştir. Bu sloganı pandemi sürecinde ‘Şehir Paylaşmaktır’ olarak güncelleyen belediyemiz başlattığı destek uygulaması ile hem ihtiyaç sahiplerine nefes, hem de Türkiye’nin dört bir yanındaki
Üreticilere destek olmaktadır. Bizler pandemi nedeniyle mahalle sakinlerimizin ne tür sıkıntılar çektiklerine yakından şahit oluyoruz. İnanın böyle bir süreçte bu erzaklar vatandaşlarımızın yüzünde mutluluk, yüreklerinde umut olmaktadır” diyerek Başkan Büyükerşen’e ve paylaşım kolisi desteği sağlayan hayırseverlere teşekkür ettiler.
Türkiye’nin dört bir yanındaki hayırseverlerin market.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden bütçesine uygun erzak kolisini alarak bir ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürebileceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise özellikle Eskişehir’in önde gelen sanayici ve iş adamlarına seslenerek kampanyaya destek beklediklerini belirtti.
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi