Odunpazarı’ndan örnek işbirliği

Videoyu Aç Odunpazarı’ndan örnek işbirliği
A
a

Karacahöyük Mahallesinde yaşanan su sorunu, mahalle sakinleri ve Odunpazarı Belediyesi iş birliği ile çözüldü. Mahalleye hayvanların sulanmasında kullanılmak üzere, suyu güneş enerjisi kullanarak su kuyusundan alan çeşme yapıldı. Çeşmenin açılışına katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, güneş enerjili çeşmenin herkese örnek olması gerektiğini belirterek, hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Karacahöyük Mahallesinde yaşayan mahalle sakinleri, çeşme olmadığı için hayvanlarını sulamıyordu. Mahallede yaşanan bu su sorunu, güneş enerjili çeşmenin yapımı ile sona erdi. Suyu, güneş enerjisi ile su kuyusundan alan çeşme, mahalledeki su sorununun da çözümü oldu. Odunpazarı Belediyesi ekiplerinin de yapımına destek verdiği güneş enerjili çeşmenin açılışı, törenle yapıldı.
 
Çeşmenin açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. Tören okunan dua ile başladı. Çeşmenin açılışında konuşan Başkan Kurt, suyu kaynağından güneş enerjisi kullanarak çeken bu çeşmenin herkese örnek olması gerektiğini ifade etti. Güneş enerjisi gibi yenilenebilir ve temiz enerji kaynağı kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğinin altını çizen Başkan Kurt, “Bu çeşme Karacahöyük Mahallesine hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
Karacahöyük Mahallesine yapılan bu çeşmeden, 1200 adet küçükbaş, 1500 adet de büyükbaş hayvan faydalanıyor.      
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi