ÖRNEK OLMALI

Videoyu Aç ÖRNEK OLMALI
A
a

Peugeot, Citroen ve Opel markalarını bir araya getiren Alpata’nın yeni tesisinin açılışı gerçekleşti. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Burada gördüğümüz birleşme ekonomik yönden örnek alınması gereken bir gelişme” dedi.

Çevreyolu Bulvarında gerçekleşen açılışa, Alpata Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu ve vatandaşlar katıldı.
YATIRIMA ÇEVİRİYORUZ
1959’dan bu yana Eskişehir merkezde birçok sektörde hizmet veren ve 2 binden fazla istihdam sağlayan Alpata Grubu yeni bir yatırıma daha imza attı. Peugeot, Citroen ve Opel markalarının satışının ve servisinin yapılacağı tesisin açılışında konuşan Alpata Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata, “30 yıllık serüvenin sonunda Peugeot bayiliğini de açıyoruz. Yıl sonu itibariyle de Citroen’in satışı ve servisi de bizim tarafımızdan uygulanacak. Kazançlarımızı yatırıma çeviriyoruz. Ülkemizin parlak geleceğinde yer almak bizi sevindiriyor. Yurt dışında da ihracatı arttırmak adına çalışmalar sürdürüyoruz. Önemli bir istihdam sağlandı” dedi.
İNANCIM TAM
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Bugün burada gördüğümüz birleşme ekonomik yönden örnek alınması gereken bir gelişme. Bir bakıma ihtiyacı tasarruf olan Türkiye’de yatırımcıların bir araya gelerek makro tasarrufları sağlayabileceklerine olan inancım tam. 3 ayrı yatırımın 3 ayrı yerde 3 ayrı tesiste çalışmasının getirdiği tasarrufun birleşmeyle mümkün olacağı iktisat biliminin öğütlediği hususlardan bir tanesidir” ifadelerini kullandı.
GURUR VERİCİ
Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ise “Tuncer bey, bu şirkete diğer markaları alırken diğer bayilerle de görüşüp helallik aldıklarını söyledi. Bu harika bir ticari dayanışma ve anlayış. Vahşi büyüme bazı alanlarda marifet sayılan bir şey. Ama rıza istemek bizim Türk kültüründen gelen bir şey. Örnek olmasını diliyorum. Sadece istihdam ettirdiği insanlara, kendi ailesine, Eskişehir’e değil bütün ülkeye hizmet eden bir şirket. Bu şirket sizin olabilir ama değeri bizim. Bu tür tesisi açmak son derece gurur verici” diye konuştu.
Peugeot Genel Müdürü İbrahim Anaç da Alpata ailesine yaptığı yatırımdan dolayı teşekkür etti. Açılış konuşmaları sonrasında katılımcılara plaket verildi. Kurdele kesiminin ardından ise katılımcılar satış ofisini gezdi. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi