Sağlık hakkını savunacağız

Videoyu Aç Sağlık hakkını savunacağız
A
a

Eskişehir Bilecik Tabip Odası Genel Kurulu’nda Çağdaş Hekim Grubu olarak aday olduklarını söyleyen Muharrem Şenel, “Hekimleri hedef tahtasına koysalar da bizi şiddetle baş başa bıraksalar da biz her zaman buradayız ve halkın sağlık hakkını ne bedel olursa savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Bilecik Tabip Odası Genel Kurulu, Dr. Ata Soyer Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurulda Çağdaş Hekimler Grubu’nu temsilen başkanlığa Muharrem Şenel aday oldu. Adaylığı ile ilgili konuşan ve halkın sağlık hakkı ile doktorların hakları için mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Şenel, “Çağdaş Hekim Grubu olarak Eskişehir Bilecik Tabip Odası yönetimine adayız. Biz önceki yönetimin bize bıraktığı bayrağı devralıp sağlıkta uygulanan politikalara karşı, halkın sağlık hakkına karşı uygulanan yaptırımlara karşı elimizden geleni yapmaya her zaman olduğu devam edeceğiz” diye konuştu.
TTB EN GÜVENİLİR KURUMLAR ARASINDA
Türk Tabipler Birliği’nin her zaman en güvenilir kurumların başında geldiğini hatırlatan Şenel, “Sağlıkta dönüşüm denilen aldatmacayı, bu programı durdurmak için elimizden geleni yaptı arkadaşlarımız. Neoliberal politikalar sonucunda uygulanan sağlıkta dönüşüm programına karşı elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. En azından farkındalık yaratıyoruz. Meslektaşlarımızın her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Bizim üyemiz olsun ya da olmasın başına bir iş gelse veya yöneticilerle bir polemiği olsa bunu araştırıyoruz ve haklıysa mağdursa üyemiz olsun olmasın biz yanında bitiyoruz ve gereken takipleri yapıyoruz. 2020 yılının sonunda yapılan kurumlara güvenirlilik araştırmasında, ki bunu İstanbul’da bir üniversite 26 ilde yapmış, deneklere Türkiye’de en güvenilir kurumlar hangileri diye sorulmuş. Birinci sırada Türk Silahlı Kuvvetleri çıkmış, ikinci sırada emniyet çıkmış, üçüncü sırada jandarma ve dördüncü sırada Türk Tabipleri Birliği çıkmış. Türk Tabipleri Birliği’ne halkımızın güveni tam. Her ne kadar bizi hedef gösterseler de Türk Tabipleri Birliği kapatılsın deseler de hekimleri hedef tahtasına koysalar da bizi şiddetle baş başa bıraksalar da nereye giderlerse gitsinler deseler de biz her zaman buradayız ve halkın sağlık hakkını sonuna kadar ne bedel olursa savunmaya devam edeceğiz. Hangi iktidar gelirse halkın sağlık hakkına karşı alacağı kararların hep karşısında olacağız” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir