SANATIN KALBİ ESKİŞEHİR

Videoyu Aç SANATIN KALBİ ESKİŞEHİR
A
a

Büyükşehir Belediyesi, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen Eskişehir Opera Bale Günlerinin 10’uncusu Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahnelediği Madama Butterfly adlı muhteşem bir operayla başladı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde seyirci ile buluşan opera gösterimi Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin birbirinden başarılı sanatçıları tarafından sahnelendi. Ünlü besteci Giacomo Puccini’nin uzak doğu ezgileriyle süslediği ve opera edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Madama Butterfly, Japonya’nın Nagazaki kentinde geçen gelenekler arası çatışmayı konu alıyor.
YOĞUN KATILIM
Eskişehirliler tarafından büyük ilgi gösterilen Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri’nin ilk gösterimini Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve eşi Seyhan Büyükerşen’in yanı sıra CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Solmaz Haberal birlikte izledi. Opera gösterimi sonunda sanatçıları tebrik etmek için sahneye çıkan Başkan Büyükerşen, Türkiye’nin birbirinden başarılı opera bale sanatçılarını Eskişehir’de ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
TEŞEKKÜR ETTİ
İzlerken tüm sanatçılarla gurur duyduklarını söyleyen Başkan Büyükerşen, “Hepsi birbirinden başarılı bu evlatlarımızı Eskişehir’de ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Eskişehirliler Opera ve Bale Günlerimize her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gösteriyor. O yüzden Devlet Opera ve Bale sanatçılarımızı daha fazla Eskişehir’de görmek istiyoruz. Ben şahsım ve hemşehrilerim adına Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne bizlere bu şansı verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.
İKİNCİSİ YARIN
Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri’nin ikinci gösterimi yarın saat 20.00’de gerçekleştirilecek. Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahne alacağı müzikalde Hisseli Harikalar Kumpanyası Eskişehirliler ile buluşacak. HM

1000
icon
Vural 6 Ocak 2020 12:53

lay lay lom . şehir felç oldu . hale eğlence ile gün geçiriyoruz.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi