SARILMAYI ÖZLEDİK

Videoyu Aç SARILMAYI ÖZLEDİK
A
a

Covid-19 salgınından korunmak için sosyal mesafe kurallarına dikkat eden Eskişehirli vatandaşlar, salgın sebebiyle birçok şeyden mahrum kaldıklarını, en çok sevdiklerine sarılmayı özlediklerini söyledi.


Covid-19 salgını herkesin yaşantısını ve yaşam tarzını etkiledi. Salgından korunmak için sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat etmek hayatın öncelikleri arasına girdi. Pandemi döneminde en çok neyi özlediklerini ve pandemi sonrası ilk olarak ne yapacaklarını sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, sevdiklerine sarılmayı ve sokakta özgürce gezmeyi çok özlediklerini ifade etti.
SERPİL KAYACAN
“Sevdiklerime sarılmayı özledim. Pandemi geçince ilk önce annemin yanına gidip anneme sarılmak istiyorum. Baş başa kalmak istiyorum, yanına oturmak istiyorum, kahvaltı yapmak istiyorum. Sevdiklerimizden uzak kaldık. Çocuklarıma sarılamıyorum geldikleri zaman.”
SAİT BENLİ
“Çocukların yanına bile gidemiyoruz. Gezmeyi de özledim. Özgürce, rahatça gezmek istiyor insan. Pandemi geçsin ilk önce çocuklarımın yanına gideceğim. İlk fırsatta onlara sarılmak istiyorum. İnsan pandemide sarılmanın kıymetini bile anladı. Çok zor oluyor.”
SIDIKA ÖZKAN
“En çok sevdiklerime sarılmayı özledim. Rahat rahat dışarı çıkmayı özledim. Zor ama yapacak bir şey yok. Bir süre daha katlanacağız. Sosyal mesafeye çok dikkat ediyoruz, hijyene, maskeye. Pandemiden sonra aileme, dostlarıma sıkı sıkı sarılmayı düşünüyorum.”
DUDU SELVİ
“Ailem şehir dışında yaşıyor. Onlarla beraber olmayı istiyorum. Arkadaşlarımı çok özledim. Onlarla beraber olmayı özledim. Torunlarımla, çocuklarımla bir yerlerde oturup, yemek yemeyi istiyorum. Rahat rahat, çekinmeden vakit geçirmek istiyorum. Bunları özledim.”
NAGİHAN SEVİM
“Rahatça gezmeyi özledim. İnsanlardan çekinmeden, sağa sola kaçmadan gezmeyi özledim. Evde oturdukça da insan bunalıyor. Sevdiklerimizden de uzak kaldık. Ben babamı ne zamandır göremiyorum. Gidemiyorum, ona bir şey olmasın diye. Babamı özledim.”
NEVZAT ERKAYA
“Ben en çok tatil yapmayı özledim. Tatil yapmak isterdim. Bunaldık iyice. İşten eve, evden işe. Sokağa çıkma yasakları, hastalık derken bunaldık. Eskisi gibi de değiliz zaten. Herkesle mesafeliyiz. Çok fazla dışarı çıkmıyoruz. İnsan eski rahat günlerini özlüyor artık.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi