TARIM YENİDEN HAYAT BULACAK

Videoyu Aç TARIM YENİDEN  HAYAT BULACAK
A
a

Alpu’yu ziyaret eden CHP Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Türkiye’nin en verimli tarım arazilerinden biri olan Alpu Ovasında gerçekleştirilebilecek kırsal kalkınma projelerini değerlendirdi.

CHP Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller ile birlikte Alpu’da incelemelerde bulundu.
FİKİR ALIŞVERİŞİ
Alpu Belediyesi ziyaretinin ardından sahada inceleme yapan Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal “Geçtiğimiz dönemlerde kırsal kalkınma adına değerlendirilemeyen verimli Alpu Ovasında Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanımız Gürbüz Güller ile yeni bir dönem başlattık. Ziyaretimizde Alpu’yu ülkemizin tarım alanında önemli noktalarından biri haline getirme konusunda gerçekleştirilebilecek projeler ile ilgili fikir alışverişi yaptık” dedi.
DİRENECEĞİZ
“Alpu’da tarımın yeniden hayat bulması ve ülkemize örnek olacak bir kırsal kalkınma modelini oluşturabilmek adına Büyükşehir Belediyemiz güçlü desteğini vermeye devam ediyor. Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Orhan Sarıbal da Alpu ile özel olarak ilgileniyor” diyen CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ise, “Gürbüz Başkanımızla birlikte bir yandan Cumhurbaşkanlığının 2020 Yıllık Planı’nda yer alan yeni kömür sondajları ve termik santral yapım projesine direnmeye devam edeceğiz diğer yandan Alpu’da tarım ve hayvancılığı canlandıracağız” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi