Ulaşıma zam!

Videoyu Aç  Ulaşıma zam!
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından Çarşamba günü yapılan toplantıda toplu taşıma fiyatlarına zam yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kıymetli hemşehrilerimiz, toplu taşımada sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi, artan maliyetler karşısında imkansız hale gelmiştir. En temel giderlerimizden olan mazot ve elektrikteki artışlar başta olmak üzere personel giderleri ile yurt dışı yedek parça kaynaklı bakım-onarım maliyetlerindeki artışlar, ne yazık ki toplu taşımada fiyat artışını kaçınılmaz hale getirmiştir. Elektrik ve mazot ile diğer giderlerimizde yaşanan bu anormal artışlar nedeniyle toplu taşıma araçlarında uygulanan fiyat tarifesi, Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından 16 Mart’ta (Çarşamba günü) yapılan toplantıda gündeme alınarak fiyat artışına gidilmiştir. UKOME tarafından alınan karar doğrultusunda 20 Mart 2022 Pazar gününden itibaren geçerli olacak şekilde tam ESKART 6 TL, indirimli ESKART 3,5 TL, aktarma ücreti ise 70 kuruş olarak belirlenmiştir” ifadelerine yer verildi. ESKART kart ücreti 20 lira, vize ücreti 10 lira ve tam ESKART satış bedeli ise 20 lira olarak güncellendi.

DOLMUŞ VE TAKSİ DE ARTTI

Toplantıda ayrıca minibüs ve dolmuş ücretlerinin de 6 liraya çıkarılması kararı alındı. Taksi ücreti tarifesine de zam yapılarak ilk kalkış 10 lira olarak belirlendi. Takside her kilometre için 10 lira, her 100 metre için 1 lira, birim saat ücreti 36 lira, birim dakika ücreti 60 kuruş fiyat belirledi. Personel servis ücretleri 10 kilometreye kadar; otobüste gündüz mesaisi 425 lira, vardiya 515 lira; minibüs için gündüz mesaisi 320 lira, vardiya 385 lira oldu. Her 10 kilometreyi aşan kilometre için ise 17,5 artacak.
OKUL SERVİSLERİ DE YÜKSELDİ
Okul servis ücretlerinde de yükselişe gidildi. Okul servisleri 3 kilometreye kadar 440 lira, 6 kilometreye kadar 470 lira, 10 kilometreye kadar 490 lira, 15 kilometreye kadar 520 liraya arttı. 15 kilometreyi aşan her kilometre için ise 17,5 lira ücret alınacak. Serviste rehber personel olması halinde öğrenci başına 124 lira ilave edilecek. Öğrenci servis ücretleri gidiş ve dönüş olmak üzere toplam kilometreye göre hesaplanacak. MEHMET SABIR
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir