Ziyaretle ilgili olarak ES TV’ye açıklamalarda bulunan Vali Aksoy, “Eskişehir’in gastronomisi oldukça üst noktada. Herkesi bu lezzetleri tatmaya bekliyoruz” dedi.
Eskişehir Lokantacılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Bahar Bilen’in de eşlik ettiği ziyarette Vali Aksoy, Eskişehir mutfağına yaptıkları katkılar ve yöresel lezzetleri nesilden nesle aktardıkları için esnaflara teşekkür ederek bol kazanç diledi.

Eskişehir'de yüzlerce seçenek var, almadan dönmeyin! Eskişehir'de yüzlerce seçenek var, almadan dönmeyin!

Ziyaretle ilgili ES TV’ye konuşan Vali Aksoy, “Bu hafta Türk Mutfağı Haftası. Bu kapsamda yürüttüğümüz Valilik koordinasyonunda birçok faaliyet var. Eskişehir’in gastronomisi oldukça üst noktada. Bunları tanıtmak ve daha farklı boyutlara taşımak adına yürüttüğümüz çalışmalar var. Bugün de esnaflarımız içerisinde, yemek sektöründe uzun yıllardır hizmet veren kuruluşlarımızı ziyaret ediyoruz. Onları yerinde görerek başarı dileklerimizi iletiyoruz. Geleneksel lezzetlerimizi daha sonraki kuşaklara aktarmak oldukça önemli. Bunları sürdüren işletmelerimizi kutluyor ve başarı diliyorum. Eskişehir birçok farklı kültürün bir arada yaşadığı bir şehir ve farklı yemek kültürleri olan bir şehir. O nedenle de herkesi bu lezzetleri tatmaya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi