VATANDAŞ HİZMET BEKLİYOR

Videoyu Aç VATANDAŞ HİZMET BEKLİYOR
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve meclis üyeleri, Gündüzler Mahallesinde ödenek olmadığı iddiasıyla yapım çalışmaları duran Gündüzler Göletinde incelemelerde bulundu.


Başkan Ataç, Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeleriyle birlikte Gündüzler Mahallesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Ataç ve beraberindekiler, Gündüzler Mahalle Muhtarı Selim Kurnaz, Kızılcaören Mahalle Muhtarı Fesih Akkuş, Yakakayı Mahalle Muhtarı Mustafa Ünler, Kozlubel Mahalle Muhtarı Reşit Eti ve mahalle sakinleriyle ile birlikte Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü tarafından 2016 yılında yapımına başlanılan ancak bir süre önce inşaat çalışmaları duran Gündüzler Göleti’nde incelemelerde bulundu.
DESTEK İSTİYORUZ
Gündüzler Göleti inşaatında çalışmaların yarıda kaldığını ve şuanda herhangi bir çalışma yapılmadığını gören Başkan Ataç, ilgililerin bu konudaki çalışmaları ivedilikle sonuçlandırması gerektiğini ifade etti. Ataç, “Şu anda Gündüzler bölgesindeyiz. DSİ marifetiyle yapılmak istenen göletin üzerindeyiz. 2016’da başlayan bu inşaat maalesef bir süredir duruyor. Müteahhidin malzemeleri burada bulunuyor ama herhangi bir çalışma veya çalışan gözükmüyor, yarım kaldığı açıkça bellidir. Konu araştırıldığında ise para olmadığı söyleniyor. Dileğimiz; bu inşaata tekrar başlamaları, burada suyun toplanması ve bu bölgedeki tarım alanlarına sulamada yardımcı olmasıdır. Yetkililere, muhtarlarımız ve halkımızla sesleniyoruz. Bu inşaatın süratle bitirilmesi tarım adına çok verimli olacak. Bu konuda devletin desteğini istiyoruz” dedi.
BİR AN ÖNCE BİTİRİLSİN
Gündüzler Mahalle Muhtarı Selim Kurnaz ise, bölgeye gelerek seslerinin duyulmasına destek vermesinden dolayı Başkan Ataç ve beraberindekilere teşekkür etti. Göletin bir an önce tamamlanmasını istediklerini kaydeden Kurnaz, “CHP Milletvekili Jale Nur Süllü hanım bu göletle ilgili meclise bir önerge verdi. Önergeye verilen cevapta, ödenek olmadığından yapımın durduğu bildirilmiş. Burada siyaset güdülmemesi gerek, çünkü bu bir hizmet. Gündüzlerimize ve çevresine çok büyük şeyler katacak bir hizmettir. Bu göletin bir an önce bitirilerek hizmete açılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Öte yandan yapımına başlanılan fakat ödenek olmadığı için çalışmaların durduğu iddia edilen göletle, tamamlanması halinde ülke ekonomisine yıllık 5 milyon 120 bin 520 TL katkı ve 250 kişiye de istihdam alanı sağlanması hedefleniyor. Ayrıca depolanacak su ile de 12 bin 20 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak gölet, bölge halkı için büyük önem arz ediyor. Başkan Ataç’ın Gündüzler Mahallesi ziyareti, Gündüzler Mahalle Muhtarlığı’nı ziyaret etmesi ve mahalle sakinleriyle bir araya gelip sohbet etmesiyle sona erdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi