Yerel tohumlar üreticiye ulaştı

Videoyu Aç Yerel tohumlar üreticiye ulaştı
A
a

Koronavirüs salgının Türkiye’de saptandığı ilk günlerde kırsal ilçelerde Yerel Tohum Takas Günleri etkinliklerini iptal eden Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon 500 binden fazla yerel tohumu üreticilere elden ulaştırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yerli üretimi desteklemek adına hayata geçirdiği proje Türkiye’ye örnek oluyor. Büyükşehir Belediyesi Yerli Tohum Üretme Merkezi’nde çoğaltılan ve geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin çeşitli kentlerinde düzenlenen tohum takas şenliklerine gönderilen atalık tohumlar, Eskişehirli üreticilerle buluştu.
İHTİYAÇLAR ARTIYOR
Salgın sebebiyle Tohum Takas Günleri etkinliğini iptal ettiklerini belirten Başkan Büyükerşen “Etkinliğimizi iptal etmek zorunda kaldık ancak hayat devam ediyor. Ülkemizin ihtiyaçları daha da artıyor. Özellikle üreticimizin daha fazla tarıma yönelmesi, daha fazla üretmesi gerekiyor. Bu sebeple kırsal mahallelerimizde 40 bin paket tohumumuzu üreticilerimizle buluşturduk. . Ülkemizin tarımda dışa bağımlığının önüne geçilebilmesi için yerli tohum konusuna hassasiyet ile yaklaşmaya devam edeceğiz” dedi.
ÇOĞALTACAĞIZ
Büyükerşen, “Uzman personellerimiz ile halkımız için en verimli tohumları elde etmek, bunları çoğaltmak ve başta üreticilerimiz olmak üzere tüm halkımıza dağıtarak, yerli tohumlarla üretimi arttıracağımıza inanıyoruz. Bu tohumlar ile gerçekleşecek hasatların bereketi bol, kazancı çok olsun inşallah!” diye konuştu. Yerel tohumlar kırsal mahallelerde Park ve Bahçeler personeli tarafından üreticilere ulaştırıldı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi