YHT Eskişehir’de neden durmuyor?

Videoyu Aç YHT Eskişehir’de neden durmuyor?
A
a

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, dün başlayan Yüksek Hızlı Tren seferlerinde İstanbul-Eskişehir ulaşımının planlanmamasının gerekçesini, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına verdiği önerge ile sordu.


CHP’li Jale Nur Süllü, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının İstanbul – Ankara, Eskişehir-Ankara ve Konya-Ankara seferlerinin başladığını ilan etmesinin ardından, İstanbul – Ankara treninin Eskişehir’de durmaması ve Eskişehir için tren bileti satışı yapılmasının nedeninin anlaşılamaz olduğunu söyledi.
KABUL EDİLEMEZ
Yüksek talep gören Eskişehir - İstanbul hızlı tren ulaşımının planlanmamasının, TCDD Yönetiminin öngörüsüzlüğünün ve Eskişehirlilerin yine görmezden gelindiğinin göstergesi olması açısından son derece üzücü olduğunu belirten CHP Milletvekili Süllü, demiryollarının kavşak noktasında olan demiryolu şehri Eskişehirimiz için, bunun kabul edilemez olduğunu dile getirdi. YHT Bilet Satış sitesinden İstanbul – Eskişehir bileti almayı denediğinde böyle bir seferin olmadığını görünce, TCDD Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgiyi teyit ettiğini açıklayan Süllü, İstanbul – Eskişehir seferlerinin ne zaman başlayacağı konusunda bir bilgi alamadıklarını ancak, Ankara’ya trenle geçip oradan aktarma yapma konusunda müşteri hizmetlerinin kendince bir öneride bulunduğunu söyledi.
BAKAN’A SORDU
İstanbul’dan gelen trenin Eskişehir’de neden durmadığını ve İstanbul-Eskişehir seferlerinin ne zaman başlayacağını verdiği yazılı soru önergesi ile Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı’na soran Süllü, TCDD yetkililerine de bu mağduriyetin ortadan kaldırılması çağrısında, bulundu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi