BALMUMUNA HAYRAN KALDI

Videoyu Aç BALMUMUNA HAYRAN KALDI
A
a

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, kentte gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan Balmumu Heykeller Müzesi’ni gezdi.

Başkan Büyükerşen’e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Eskişehir’de en çok merak ettiği yerlerden birinin geliri engelli ve kız çocuklarına bağışlanan Balmumu Müzesi olduğunu ifade eden Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, kentten ayrılmadan önce müzeyi gezmeyi de ihmal etmedi. Müze ziyaretinde kendisine Başkan Büyükerşen de eşlik ederken, Ömüraliyev müze hakkında yetkililerden bilgi aldı.
TEBRİK EDİYORUM
Müzeyi çok beğendiğini ifade eden Ömüraliyev, “Büyük emekler verilerek hazırlanmış, dünyadan ve Türkiye’den önemli isimlerin yer aldığı bu müzeyi yerinde görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca müzenin gelirinin engelli ve kız çocuklarının eğitimi için harcanması da bu müzeyi ayrıca önemli hale getiriyor. Ben böyle özel bir yeri insanların beğenisine sunan Sayın Büyükerşen’i tebrik etmek istiyorum” dedi. Müzenin her yıl on binlerce ziyaretçi ağırladığını belirten Başkan Büyükerşen ise Sayın Ömüraliyev’in de katkıları ile müzeye Kırgızistan’ın önemli isimlerinden Cengiz Aytmatov’un da heykelini yapmak istediklerini ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi