Beklemeyin restore edin

Videoyu Aç Beklemeyin restore edin
A
a

Tarihi Kumacık Hamamı’nın yıkılmak üzere olduğunu söyleyen Sivrihisar Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Bekir Kalır, “Hamamın kemerleri maalesef yıkılmış durumdadır. Duvarları yıkılmaya devam etmektedir. Bu konuda gecikildiği takdirde iç kısımlarda da çökmeler meydana gelecektir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sivrihisar Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı (SEV) Başkanı Bekir Kalır, Sivrihisar’da bulunan Tarihi Kumacık Hamamı’nın yıkılmak üzere olduğunu ifade etti. Yetkililere seslenen ve tarihi hamamın bir an önce restore edilmesi gerektiğini belirten Kalır, 615 yıllık yapının turizme ve Sivrihisar’a kazandırılmasını beklediklerini söyledi.
TARİHİ HAMAM YOK OLMAK ÜZERE
“Tarihi Kumacık Hamamı  maalesef yıkılmak  hatta yok olmak üzeredir” diyen Kalır, “Büyük bir kısmı da yıkılmıştır.Yaklaşık 36 yıldır işletilmeyen  tarihi  hamam kapalı vaziyettedir. Hamam hissedarlarının miras yoluyla sayısı çoğaldığı ve yıllardır işletilmediği için tarihi yapı sahipleri tarafından adeta kaderine terk edilmiş, zamanın tahribatı ile bazı kısımlarında çökmeler meydana gelmiştir. Kumacık Hamamı fotoğraflardan görüleceği üzere beklemeye tahammülü olmayan bir durumdadır. Şu an hamamın kemerleri maalesef yıkılmış durumdadır. Duvarları yıkılmaya devam etmektedir. Bu konuda gecikildiği takdirde iç kısımlarda da çökmeler meydana gelecektir. Hamamın bu haliyle kalması halinde  vatandaşların can güvenliği açısından da önemli bir tehdit oluşturduğu açıktır. Zaman zaman konu yazılı ve sözlü olarak gerek Sivrihisar Kaymakamlığına  Gerekse Sivrihisar Belediyemize aktarılmıştır.Lakin bu güne kadar müspet hiç bir mesafe kat edilmediğini üzülerek gözlemlemekteyiz.Bu anlamda Sayın valimizden, Sayın Sivrihisar Kaymakamımızdan,Sayın Sivrihisar belediye başkanımızdan konu ile ilgili tüm mülki amirlerimizden konuya hassasiyet ile yaklaşmalarını yüksek makamlarına arz ediyoruz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir