Bu sahnede engel yok

Videoyu Aç Bu sahnede engel yok
A
a

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında sahnelenen Dönemeç adlı oyun, engelli bireyler ve ailelerini ağırladı. Oyun öncesi ve oyun sırasında engelli bireylere özel sesli betimleme ve simultane çeviri yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmet Birimi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.
SuiGeneris Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen, ‘Dönemeç’ adlı tiyatro oyunu Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesi’nde tüm engel gruplarından bireyler için gösterime sunuldu. Oyunu, Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu, Baro temsilcileri ve davetliler birlikte izledi.
Oyun, tüm engel gruplarının erişimine uygun olacak şekilde planlandı. Oyun başlamadan önce sahnede bulunan dekorun görme engelli bireyler için sesli betimlemesi yapıldı, ayrıca işitme engelli bireyler için de işaret diliyle simultane olarak aktarıldı.
Oyun sonunda Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy verdiği desteklerden dolayı SuiGeneris Tiyatro Topluluğu kurucusu Hüseyin Akçar’a teşekkür plaketi verdi.
Yapılan etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını belirten engelli bireyler ve aileleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederek, “Başkanımızın desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Bu etkinlikten dolayı Başkanımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” dediler.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Birimi yetkilileri, engelli bireyler ve ailelerinin her zaman yanında olduklarını ve bu özel haftada sanatın gücüyle bir arada olmaktan mutlu olduklarını ifade etti.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir