Depremin gücü yüksek

Videoyu Aç Depremin  gücü yüksek
A
a

‘Eskişehir ve Deprem’ konulu konferans veren Jeoloji Mühendisleri Odası Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday, “Eskişehir yerleşim yerinde yeraltı suyunun yüzeye çok yakın olması nedeni ile oluşan deprem enerjisinin gücü artmaktadır” dedi.


Ayday, Sinerji Hareketi Derneği’nde verdiği konferansta, Eskişehir’i deprem bakımından etkilemesini düşündüğü bölgeleri harita üzerinde gösterdi.
3 FARKLI BÖLGE
Konferansa Prof. Dr. Can Ayday “Deprem ve yapı ilişkisinde zemin önemlidir. Eskişehir yerleşim yerinde yeraltı suyunun yüzeye çok yakın olması nedeni ile oluşan deprem enerjisinin gücü artmaktadır. Bu konu, Eskişehirliler tarafından yanlış bilinmektedir. Eskişehir’i deprem konusunda etkilemesini düşündüğüm 3 farklı bölgeyi kendi hazırladığım haritalar üzerinden gösteriyorum. Fakat sorumluların bu konuda bir şey yapmadıklarından rahatsızlık duymaktayım” dedi.
ETKİLENECEĞİZ
Prof. Dr. Can Ayday, “Eskişehir’in hemen güneyinden geçen kendi adıyla anılan Eskişehir Fay Zonunun yanı sıra, Ali Fuat Paşa-Taraklı hattı ile bu hattın kuzeyinde deprem boşluğu bulunmaktadır. Kütahya-Gediz hattı, Eskişehir için deprem tehlikesi oluşturabilecektir. Sonuçta; Eskişehir sadece kendi adını alan Eskişehir fayı ile değil, kuzey ve güney de bulunan deprem bölgelerinden de etkilenebilecektir” diye konuştu. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi