Eskişehir’den bakanlığın kararına tepki: Çözüm değil çözümsüzlük

Videoyu Aç Eskişehir’den bakanlığın kararına tepki: Çözüm değil çözümsüzlük
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav takviminde yaptığı güncelleme ile ilgili konuşan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Sınavları tamamen iptal yerine isteğe bırakmak çözüm değil çözümsüzlüktür” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Milli Eğitim Bakanlığı resmî ve özel ortaöğretim kurumlarındaki sınavlarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre lise ara sınıflarda ikinci dönem sınavlarına katılmak istemeyen öğrencilerin velileri 21 Mayıs'a kadar eğitim kurumlarına dilekçeyle başvuracak. Lise ara sınıflarda ikinci dönem sınavları tamamlanan öğrenciler de istemeleri halinde sadece birinci dönem notları ile değerlendirilecek.
MEB Tatil İlan Etti
Bakanlığın yaptığı açıklama ile ilgili konuşan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Gelecek sorumluluğu öğrencilere bırakılmıştır. Her zaman olduğu gibi öğretmenlerin görüş ve önerileri yine yok sayılmıştır. Aşı olmadan sınavlara girin denmektedir. Sınavları tamamen iptal yerine isteğe bırakmak çözüm değil çözümsüzlüktür. Çünkü eğitime ulaşamayan öğrencilere haksızlıktır. Öğrencinin okul başarı puanı geleceğini etkilemektedir. Bakanlık okullarda tedbirleri yeterince alıp açık tutamamanın bedelini bir kuşağa ödetmektedir. Sınavlara katılımın tercihe bırakılması uzaktan veya yüz yüze eğitime hiç katılamayan öğrencilerin yaşadığı eşitsizliği MEB nasıl ortadan kaldıracaktır? Bu sorumluluk üstlenmek yerine sorunu öğrencilerin üzerine yıkmak değil midir? Özel okullarda sınava girmeme durumu olmayacağı için adeta devlet okullarındaki öğrenciler cezalandırılmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerimize de turistlere verilen değer verilsin istiyoruz. Öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarının aşıları ne zaman tamamlanacaktır? Bu sorumuza yönelik hiç bir takvim ortada yoktur. MEB, açıkçası tatil ilan etmiştir. Bu saatten sonra yapılacak olan uzaktan eğitim derslerinin ve çalışmaların artık bir önemi kalmamıştır. Yüz yüze eğitime geçilemeyeceğinden öğrenciler için çok uzun bir yaz tatili şimdiden başlamış oldu” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi