ESNAF BÜYÜK DAR BOĞAZDA

Videoyu Aç ESNAF BÜYÜK  DAR BOĞAZDA
A
a

Eskişehir’in en işlek caddelerinde kapanan dükkan ve işyerlerini tek tek gezerek, ‘Kepenk indiren esnaf’ raporunu hazırlayan CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Esnafımızın ihtiyacı olan acil destek bir an önce sağlanmalı” dedi.


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’na göre Türkiye’de 7 bin 222 esnaf kepenk kapatırken, CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı ‘Eskişehir’de kepenk indirmek zorunda kalan esnaflar’ raporunda Eskişehir’in en işlek caddelerinde yüzlerce esnaf dükkanını kapatmak zorunda kaldı. 
TEK TEK SAYDI
Çakırözer’in Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi Kadir Kodak ile hazırladığı raporda Eskişehir’in işlek caddelerindeki boş satılık ya da kiralık işyeri sayıları listesi şöyle; “Tombakzade Bulvarı 12, Birlik Caddesi 16, Basın Şehitleri Caddesi 13, Atatürk Caddesi 11, Dumlupınar Caddesi 7, Süleyman Çakır Caddesi 5,   İ.Karaoğlan Caddesi 3, Ziyapaşa Caddesi 8, Halk Caddesi 20, Muttalip Caddesi 9, Sakarya Caddesi 12, Ömür Kütahya Yolu 17, Üniversite Caddesi 1, Orhanoğuz Caddesi 2, Eğitimciler Caddesi 5, İsmet İnönü Bulvarı 5, Gündüz Ökcün Bulvarı 22, Emek Yanartaş Sokak 8, Ertaş Caddesi 12, Yıldırım Caddesi 6, Yunusemre Caddesi 4, Vatan Caddesi 5, Kırım Caddesi 6, Ulusal Egemenlik Bulvarı 20.”
SAYI ARTABİLİR
Ortaya çıkan rakamların hem Eskişehir hem de ülke adına kaygı verici olduğuna dikkat çeken Çakırözer, “Esnaf gerçekten zor durumda. Satış yapamıyor. 65 yaş kısıtlaması nedeni ile bu yaş grubundaki esnafımız da zarara girdi. Büyük işletmelerin çoğu boş. En işlek caddelerin üzerlerindeki iş yerlerinde bile müşteri gitmiyor, esnaf satış yapamıyor. Esnafımızın ihtiyacı olan acil destek bir an önce sağlanmazsa bu sayıların daha da yükselmesinden kaygı duyuyorum” diye konuştu.
BIÇAK KEMİĞE DAYANDI
Çakırözer, Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ali Sefa Şen ile kepenk indiren küçük esnafı da dinledi. Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şen bu ziyaretlerde yaptığı açıklamasında, “Esnafımızda artık ‘bıçak kemiğe dayandı’ diyerek dükkanlarını kapamaya başladı. Hükümetin verdiği krediler esnafa can suyu olmadı. Küçük esnaf için ciddi önlemler alınarak ayakta durmamız sağlanmalı. Nasıl bilim kurulu oluşturulduysa küçük esnafın da dertlerine çare oluşturabilecek bir kurul oluşturularak bu sorunlar masaya yatırılmalı” dedi. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi