HAYALLERİNDEKİ TASARIM

Videoyu Aç HAYALLERİNDEKİ TASARIM
A
a

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde kamusal rampaları boyayarak, farkındalığa çağrı projesi olarak uygulanan ‘tekeRRenk Yolu Projesi’ Eskişehir’de ilk kez hayata geçirildi. Engelli bireylerin tasarımını oluşturduğu çalışma vatandaşların büyük ilgisini çekti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Birimi tarafından kentte ilk kez hayata geçirilen “tekeRRenk Yolu Projesi” Adalar Porsuk Bulvarı üzerinde bulunan köprü üzerinde ve rampalarda uygulandı. Toplumsal farkındalığı amaçlayan proje kapsamında yapılan çalışma sonrası vatandaşlar da köprüdeki değişimi dikkatle inceledi.
FARKINDALIK YARATTI
Engelli bireylerin tasarladığı ve hayallerini yansıttığı proje büyük beğeni toplarken çalışma hakkında bilgi veren proje ekibi, “Zemindeki farklılıklara dikkat çeken topografik haritalardan ilham alınarak oluşturulan motifler, tekerlekli sandalye kullanıcılarının seçimleri ve işaretlemede ön plana çıkacaklarını düşündükleri kompozisyonlarla tasarlandı. Yapılan farkındalık çalışması ile ortak alanlar özelinde gerekli olan erişilebilirlik ön plana çıkarılıyor” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi