İşyerlerinde kiraya üst sınır getirilsin!

Videoyu Aç İşyerlerinde kiraya üst sınır getirilsin!
A
a

ETO Başkanı Metin Güler, konutta kira artışını yüzde 25 ile sınırlayan kararın işyerlerinde uygulanması hakkında açıklamada bulundu. Yaptığı yazılı açıklamada konut kiralarında yaşanan sıra dışı artışlar nedeniyle hükümetin bir dizi tedbir aldığını hatırlatan ETO Başkanı Metin Güler, konutta alınan tedbirlerin işyerleri için de uygulanması gerektiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ZORLU SINAV
Türkiye ekonomisinin hassas bir dönemden geçtiğini belirten Güler, tüccarın, sanayicinin ve esnafın da bu süreçte zorlu bir sınav verdiğini söyledi. Fahiş derecedeki kira artışlarının isletmeleri zor durumda bıraktığını belirten Güler, işyerlerinin en büyük gider kalemlerinden birinin
kira masrafları olduğunu ve artan kira masraflarıyla küçük ve orta ölçekli isletmelerinin ayakta kalmasının mümkün olmadığını söyledi.
ENFLASYONU DA ETKİLİYOR
Kısa bir süre için de olsa konutta uygulanan kira artış üst limit uygulamasının işyerleri için de getirilmesi gerektiğini belirten ETO Başkanı Metin Güler, alınacak bu kararla raflardaki fiyatların ve dolaylı yoldan enflasyonun da azalacağını kaydetti. Tüccarın pandemiden kalan yaraları
sarmak, istihdamın ve büyümenin sürekliliğini sağlamak için çaba gösterdiğinin altını çizen ETO Başkanı Metin Güler, işyerlerine kira artış üst sınırı getirilmesinin tüccar için hayati bir önem taşıdığını ifade etti.
KARAR GENİŞLETİLSİN
Konutta 1 Temmuz itibariyle başlayacak olan kira artışı üst limiti tedbirinin işyerleri için de uygulanmasının etkilerinin hem tüccar hem de ekonomi için olumlu olacağını belirten Güler, konut için alınan tedbirlerin işyerlerini kapsayacak şekilde genişletilmesini beklediklerini dile getirdi.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir