KİRA YETKİSİNİ MECLİS’E VERDİK

Videoyu Aç KİRA YETKİSİNİ MECLİS’E VERDİK
A
a

Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı ilk toplantısı Aydın Ünlüce başkanlığında gerçekleşti. Pandeminin başında kira yetkisini Meclis’e verdiklerini hatırlatan AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan, “Bu kapsamda yardım yapıldı mı?” diye sordu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda yapılan toplantı Başkanvekili Aydın Ünlüce başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı başlamadan hemen önce koronavirüsten dolayı hayatını AK Partili Meclis Üyesi Yunus Arıkaya için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 

YARDIM YAPILIYOR MU?

AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan, “Haziran ayında pandeminin ilk döneminde açılmayan müesseseleriyle ilgili kira alınıp alınmaması yetkisini verdik. Tekrar verilmesi gerekiyorsa Meclis kararı alınması gerekiyor. Ama önceki yetki de kullanılabilir. Bu kapsamda yardım yapıldı mı yapılmadı mı?” diye sordu. Ünlüce ise inceleme yapılıp daha sonraki toplantıda değerlendirme yapılabileceğini söyledi.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis’te depremde can ve mal kaybını önlemek için çözüm üretmek amacıyla Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu kurulması ve komisyona üye seçilmesi görüşüldü. Komisyona 5 üye seçilmesi oy birliği ile kabul edildi. Komisyona ise şu isimler seçildi: “CHP’den Erdoğan Aydoğmuş, Figen Kahya, Nuray Akçasoy, AK Parti’den ise Murat Özcan ve Hüseyin Çam.” ESRA ÜNLÜ

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi