Minik Öğrenciler Ailelerine Yeni Yıl Tebrik Kartı Gönderdi

Videoyu Aç Minik Öğrenciler Ailelerine Yeni Yıl Tebrik Kartı Gönderdi
A
a

Minik Öğrenciler Ailelerine Yeniyıl Tebrik Kartı Gönderdi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Hatice Turan Anakolu öğrencileri hazırladıkları yeni yıl tebrik kartlarını PTT Müdürlüğüne gelerek ailelerine gönderdiler.
Öğretmenleriyle birlikte Sandıklı PTT Müdürlüğü’ne gelen minik öğrenciler teknoloji karşısında unutulmaya yüz tutmuş mektup, tebrik kartı ve kartpostalları hazırladıkları zarflara koyarak yolladılar.
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayar ve cep telefonları ile bayram ve yılbaşı kutlamalarının yapıldığını belirten öğretmen Pınar Yağız, bu yılbaşında öğrencilerinin ailelerine tebrik kartı yollayarak sürpriz yaptıklarını söyledi. Öğrencilerin PTT’nin işleyini de yakından tanıma fırsatı bulduklarını ifade eden Yağız, “Bugün çocuklarımıza PTT’yi tanıtmak istedik. Şimdiki çağda çocuklar telefon, tablet, bilgisayar ve internet ile büyüdükleri için maalesef mektup, telgraf, tebrik karti gibi şeyleri bilmiyorlar. Biz istedik ki, onlarda öğrensinler bizim çağımızda mektubun nasıl gönderildiğini cevabın nasıl geleceğini ailelerin bunları görünce nasıl mutlu olacaklarını bilsinler isdedik. Bütün çocuklarımız ailelerine tebrik kartlarını gönderdiler ve Postaneyi tanımış oldular” dedi.
Hazırladıkları mektup ve tebrik kartlarını görevliye teslim eden öğrencilere daha sonra dağıtım merkezine çıkarak PTT Sandıklı Müdürü Nasuh Yayla tarafından PTT’nin işleyişi hakkında bilgiler verildi.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi