MOBİL EKİPLER OLUŞTURULDU

Videoyu Aç MOBİL EKİPLER OLUŞTURULDU
A
a

Mart ayı başından itibaren ‘Corona Virüs ile Mücadele Eylem Planı’ kapsamında Covid-19 virüsüne karşı çeşitli önlemler alan Büyükşehir Belediyesi, düzenli olarak tramvaylarda, otobüslerde ve duraklarda gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmaları için mobil ekipler oluşturdu.

Corona virüsünde karşı toplu taşıma araçları için mobil ekipler oluşturan Büyükşehir Belediyesi, tramvaylar ve otobüslerin son duraklarında araçları dezenfekte ediyor.
ÖNLEMLER ARTTI
Salgın hastalıkların bulaşma riskinin yüksek olduğu toplu taşıma araçlarında rutin temizliklerin yanı sıra Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlarla dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirildiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Ülkemizde virüsün saptanmasının ardından önlemlerimizi arttırdık. Rutin olarak yapılan temizliğin yanı sıra dezenfeksiyon çalışmalarını gece gerçekleştiren ekiplerimiz, ayrıca mobil olarak da gün içinde otobüs ve tramvayların son duraklarında kısa süreli dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyorlar” dedi.
DEVAM EDECEK
Yetkililer ayrıca, “Günde 200 binden fazla yolcunun taşındığı araçlarımızda bu çalışmaları hassasiyet ile yürütmeye devam edeceğiz” diyerek vatandaşlardan da toplu taşımalarda salgın hastalıkların yayılmaması için kişisel sorumluluklarını yerine getirmeleri konusunda uyarılarda bulundu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi