Pazarcıyı unutmayın

Videoyu Aç Pazarcıyı unutmayın
A
a

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, AVM’lerde sebze ve meyvenin fiyatının pazarlara oranla iki kat yüksek olduğunu söyledi.

Vatandaşa tavsiyede bulunan Birsen, “Pazarcı esnafımızın unutulmaması gerektiğini ve fiyat araştırması yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi.
Kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşın yanlış bilgiyle doldurulduğunu ileri süren Birsen, “Kış aylarında özellikle semt pazarlarında sebze ve meyvede don olacağı düşüncesiyle müşteri azalmalarını gözlemliyoruz. Özellikle halkımız bu konuda yanlış bilgiye sahip olup AVM’lerden alış veriş yaptıklarını, AVM’lerin de bunu fırsata çevirdiklerini gözlemlemekteyiz. Özellikle AVM’lerde pazarın iki katı kadar fiyat artırımıyla satılan sebze ve meyvelerin pazarımızda en az yüzde 50 hatta yüzde 100 daha ucuz olduğunun garantisini veriyorum. Hem daha kaliteli hem daha ucuz hem daha taze hizmet üreten pazarların halk tarafından takip edilmesini AVM’lerden sebze ve meyve almadan önce pazarları dolaşmasını istiyoruz. Pazarcı esnafımız kış şartlarına rağmen iyi hizmet etmeye çalışıyor. Her ne kadar bir takım olumsuzluklar olmuş olsa da tümüyle olumsuzlukla dolu olduğunu düşünmek doğru değil. Pazarcı esnafımızın unutulmaması gerektiğini ve fiyat araştırması yapmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi