Projeler kasten engelleniyor

Videoyu Aç Projeler kasten engelleniyor
A
a

CHP’li büyükşehir belediye başkanları toplantısı Yılmaz Büyükerşen ev sahipliğinde Eskişehir’de gerçekleştirildi. Toplantının sonuç bildirgesini okuyan Büyükerşen, “Belediye meclislerinde halkın yararına olan projelerin kasten engellenmesi, sorunlara çözüm aradıklarını söyleyenler için gerçek bir samimiyet testidir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP’li büyükşehir belediye başkanları toplantısı Yılmaz Büyükerşen ev sahipliğinde Eskişehir’de gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katılmak zorunda olduğu başka bir toplantı nedeniyle sonuç bildirgesinin okunduğu basın açıklamasına katılamadı. Ev sahibi olduğu için sonuç bildirgesini okuyan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, toplantının ana gündemi ile ilgili “Mevcut ekonomik tablo, yoksulluk, akaryakıt ve katlanılamaz hale gelen enerji giderleri başta olmak üzere artan maliyetler ve ekonomik krizin boyutlarını ele aldık” dedi.
TAHAMMÜL EDİLEMEZ HALDE
Akaryakıt zamlarının tahammül edilemez olduğuna dikkat çeken Büyükerşen, “Akaryakıtta ardı ardına gelen zamlar ile toplu ulaşımda artık otobüslerin, dolmuşların, taksilerin tekerinin döndürülemez olduğunu görmekteyiz. Maliyetlerdeki inanılmaz artışa karşın hükümetin bu alanda belediyelere ek kaynak ayırması, akaryakıt konusunda destek sağlanması, ÖTV ve KDV’nin kaldırılması tekliflerinin dikkate alınması gibi konularda çalışma yapılması gerekmektedir. Su temini ve toplu taşıma başta olmak üzere, üretilen hizmetlerin tümünde enerji ve akaryakıt giderleri tahammül edilemez hale gelmiştir” diye konuştu.
SUNİ SİYASİ GÜNDEMLER YARATIYORLAR
Vatandaşın yoksullukla mücadele ettiği dönemde, CHP’li belediyeler üzerinden suni gündemler yaratılmak istendiğini söyleyen Büyükerşen, “Özellikle son dönemlerde ülkenin içinde bulunduğu hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşın yaşam koşulları daha da kötüleşirken, CHP’li belediye başkanları üzerinden medyada sürekli suni siyasi gündemler yaratılmasını manidar ve art niyetli görmekteyiz. Ne yazık ki, gençlerin sosyal yaşamlarının bir parçası olan konserlere, hatta sanatçılara dahi tahammül gösterilmemektedir. Gençlerimiz ülkemizden gitmek istemekte, umudu başka ülkelerde aramaktadırlar. Bu durum ülkemizin geldiği noktanın en can yakıcı örneğidir” şeklinde konuştu.
KENTLERİN DEMOGRAFİK YAPISI BOZULUYOR
Sığınmacı konusuna da değinen Büyükerşen, “Şehirlerde bir diğer büyük sorun ise sığınmacı meselesidir. Kentlerin demografik yapısını bozan, şehir ekonomisinde arz talep dengesini alt üst eden, belediyelerin tüm stratejik hizmet planlarını öngörülemez hale getiren bu durum, büyük bir soruna da yol açmaktadır. Son dönemde giderek artan hayat pahalılığı nedeniyle, sosyal hayatın içerisinde yer alamayan gençlerin, anne ve babaları işsiz kalan çocukların yaşadıklarını derinden hissediyor, onlara destek olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
HALKIN YARARINA PROJELER ENGELLENİYOR
Belediye meclis toplantılarında AK Partili meclis üyelerinin halkın yararına olan projeleri engellediğine de değinen Büyükerşen, “Belediye meclislerinde halkın yararına olan projelerin kasten engellenmesi, sorunlara çözüm aradıklarını söyleyenler için gerçek bir samimiyet testidir” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir