Sağlık Sen’Den Yapılan Kesintilere Tepki

Videoyu Aç Sağlık Sen’Den Yapılan Kesintilere Tepki
A
a

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal Ve Beraberindeki Heyet Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Evvah Karakılıç'ı Makamında Ziyaret Ederek Sağlık Çalışanlarından Yapılan Kesintiye Tepki Gösterdi.

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal ve beraberindeki heyet Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Evvah Karakılıç’ı makamında ziyaret ederek sağlık çalışanlarından yapılan kesintiye tepki gösterdi.
Sağlık Sen üyeleri ve hastane çalışanları resmi tatil günlerinde sehven fazla ödeme yapıldığı ve fazla ödemelerin yasal faiziyle personelden alınacağı bahisle bir görüşme gerçekleştirildi. Sağlık Sen Şube Başkanı Köksal, idareler tarafından yapılan fazla ödeme işlemlerinde yapılan hatalı ödemenin tespitinden sonra idarece fazla ödenmiş bulunan ücret farklarının ancak ilk ödemenin yapıldığı tarihten başlamak üzere 60 günlük dava açma süresi içinde geri alınabileceğini ve bu konu hakkında Danıştay İçtihatları Birleştirme Kurulu Kararı olduğunu belirtti. Konu hakkında yazılı başvuru Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Evvah Karakılıç’a teslim edildi. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Köksal, "Daha önceden kazanılmış davalarımız ve Danıştay kararları var. Sağlık Sen olarak her zaman sağlık çalışanlarının yanında durduklarını ve durmaya devam edeceğiz" dedi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi