Sürüden Ayrılan Koyun Baraj Suyunda Mahsur Kaldı

Videoyu Aç Sürüden Ayrılan Koyun Baraj Suyunda Mahsur Kaldı
A
a

Bilecik’Te Bir Barajın Kenarında Otlayan Sürüden Ayrılan Koyun Baraja Girmesi Sonucu Suda Mahsur Kaldı. Sahibinin Çaresizce Kurtulmasını Beklediği Koyunu Belediye Başkanı Ve Ekipleri Kurtardı.

Bilecik’te bir barajın kenarında otlayan sürüden ayrılan koyun baraja girmesi sonucu suda mahsur kaldı. Sahibinin çaresizce kurtulmasını beklediği koyunu belediye başkanı ve ekipleri kurtardı.
Alınılan bilgilere göre, Bilecik’in Bozüyük ilçesine bağlı Dodurga beldesinde ikamet eden Hüseyin Ayvaz, küçükbaş hayvan sürüsünü otlaması için Dodurga Barajı’nın etrafında bulunan otlak alana getirdi. Bu esnada bir koyun sürüden ayrılarak, serinlemek için Dodurga Barajı’na girdi. Koyun bir süre yüzdükten sonra bir kara parçası üzerine çıktı. Burada mahsur kalan hayvanı sahibi de kurtaramayınca, olayı belediye ekiplerine haber verdi. Dodurga Belediye Başkanı ve kurtarma timi baraja getirdikleri şişme bota binip, kürek çekerek koyuna ulaştı. Koyun bota binmekte direnirken, çıktığı kara parçasından kurtarma timinin nezaretindeki indirildi. Koyun yüzerek geldiği kara parçasından yine yüzerek kıyığa çıktı ve sürüye tekrar karıştı. Koyununa kavuşma sevinci yaşayan hayvan sahibi Hüseyin Ayvaz, rahat bir nefes alırken, Belediye Başkanı Selim Tuna ve ekibine teşekkür etti.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi