Umudumuz Birliğimizde

Videoyu Aç Umudumuz Birliğimizde
A
a

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Ulus Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Emek ve bilim ile yeni bir toplumsal düzen kuracaklarını söyleyen DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, “Umudumuz birliğimizde, mücadelemizde ve dayanışmamızdadır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
DİSK, KESK, TMMOB ve EBTO üyeleri,  1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Ulus Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, güvenceli ve insanca yaşam umutlarını yan yana gelerek haykırmaya devam ettiklerini söyledi.
Herkese Ücretsiz Aşı
“Emek ve bilim ile kurulacak yeni bir toplumsal düzenin şart olduğunu ifade etmiştik. Salgının yarattığı sınıfsal sonuçlar bizleri tarih önünde haklı çıkardı” diyerek taleplerini sıralayan Ayaz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Herkese aşı, herkese gelir desteği sağlanmalı, acil ve zorunlu işler dışında 4 hafta çarklar durdurulmalıdır! Herkes sınıfını bilecek. Tüm vatandaşlara ücretsiz, nitelikli, ulaşılabilir eğitim ve sağlık hizmeti. Kamu emekçileri için 3600 ek gösterge acilen verilmelidir. Çalışırken hastalanan emekçiler için COVID-19 iş kazası ve meslek hastalığı olarak kabul edilsin! Kod 29 ve ücretsiz izin zulmüne son! İşsizlik Sigortası Fonu kaynakları patronlara değil işçilere ve işsizlere! Asgari ücret üzerindeki tüm vergi ve kesintiler sıfırlansın! İşsizliğe karşı kamu istihdamı artırılsın, hukuksuz biçimde işten çıkarılan kamu emekçileri işlerine iade edilsin, çalışma süreleri azaltılsın. Doğa katili projelere, Kanal İstanbul’a, betona, savaşa, silahlanmaya, sermayeye değil aşıya ve sosyal desteklere kaynak! Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınsın! Zorunlu mallarda ve elektrik, su, doğalgaz, iletişim faturalarında dolaylı vergiler sıfırlansın. Örgütlenme, özgür toplu sözleşme ve grev hakkı önündeki tüm engeller kaldırılsın! İstanbul Sözleşmesi Yaşatır. 6284 sayılı yasa etkin şekilde uygulansın, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün İşyerinde Şiddete Karşı 190 sayılı sözleşmesi onaylansın!” MELTEM KARAKAŞ KAYA 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi