53 yıl sonra Eskişehir’de buluştular

Videoyu Aç 53 yıl sonra Eskişehir’de buluştular
A
a

Dostlukları 1961 yılında başlayan Adapazarı Arifiye Öğretmen Okulu 6-C sınıfı öğrencileri bu sene 53’üncü buluşmalarını Eskişehir’de gerçekleştirdi. Her yıl yaptıkları anket doğrultusunda buluşacakları şehirleri belirleyen 61 mezunları dün Odunpazarı Bölgesini gezdi.

Köy Enstitülerinin devamı olan Adapazarı Arifiye Öğretmen Okulu 1961 mezunları dün bir araya geldi. Her biri farklı şehirden olan mezunlar yaptıkları anketler doğrultusunda buluşacakları şehri belirliyor. Bu yıl yaptıkları anket doğrultusunda Eskişehir’de buluşan 61 mezunları gezintiden memnun kaldıklarını belirtti. 
İstanbul, İzmir, Didim, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Sakarya, Düzce ve Kocaeli’nden gelen mezunların tek dileği birbirlerinden ayrılmamak. Gezileri ve buluşmaları organize eden İnan Çetin, 6 yıl beraber okuduklarını ifade ederek “Sınıftan 49 kişi mezun olduk, ancak 15 arkadaşımız hayatını kaybetti. Düzenlediğimiz buluşmalara bu arkadaşlarımızın emanetleri olan eşleri ve çocukları da bizlere katılıyor” şeklinde konuştu.
Çetin, okul sonrası 30 yıl mektuplarla haberleştiklerini de sözlerine ekledi. (Esra Yücel)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi