Dinleme operasyonunda bir gözaltı

Videoyu Aç Dinleme operasyonunda bir gözaltı
A
a

Sivas merkezli 18 ilde gerçekleştirilen yasa dışı dinleme operasyonu iddiasıyla Eskişehir’den bir şube müdürünün gözaltına alındığı, bir komiserin de ifadesi alınmak üzere emniyete çağrıldığı öğrenildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Sivas Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Paralel yapı” operasyonu kapsamında yasa dışı dinleme faaliyeti içinde bulunduğu ve bu çalışmaları müfettiş raporlarında tespit edildiği iddia edilen 35 polis hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı. Sivas merkezli olmak üzere Ankara, Eskişehir, Çorum ve Ordu gibi illerin de aralarında bulunduğu 18 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında, aralarında eski şube müdürlerinin de bulunduğu 10 polisin ilk etapta gözaltına alındığı bilgisine ulaşılmıştı.

Operasyonun Eskişehir ayağında ise, dönemin Sivas İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı olan ve daha sonra Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Şube Müdürlüğü’ne atanan A.S. gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen 3. Sınıf Emniyet Müdürü A.S. karayolu ile İstanbul’a, oradan da uçakla Sivas’a götürüldü. Ayrıca, Eskişehir’de görevli bir komisere de tebligat çıkarılarak Sivas’ta ifadeye çağrıldığı öğrenildi.(İHA)

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir