FARKINDALIK VAGONLARDA

Videoyu Aç FARKINDALIK VAGONLARDA
A
a

Büyükşehir Belediyesi ve Furya Derneği işbirliğiyle Eskişehir’deki bazı tramvaylara kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına dikkat çekmek adına afiş ve dövizler asıldı.

Türkiye’de her geçen gün artan kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına dikkat çekmek için Eskişehir’de de toplumu bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda Furya Derneği tarafından hazırlanan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen afişler şehir içindeki bazı tramvay hatlarının içine ve kapılarına asıldı. Afişlerde erkek şiddetine maruz kalmış kadınların isimleri ve öldürülme nedenlerine dair bilgiler hatırlatılırken, “Sesimize ses olmak istersen #hayalvagonu ile paylaşım yaparak bize destek olabilirsin” ifadeleri yer aldı. Tramvayda yolculuk yapan vatandaşların da dikkatini çeken afişler, birçok kişi tarafından taktir topladı ve toplumu bilinçlendirmek adına önemli bir farkındalık çalışması olarak nitelendirildi. Afişler hakkında bilgi veren Furya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Kılıç, derneklerinin 2017 yılında Kayseri’de kurulduğunu söyleyerek, “Beş aydır Kayseri’deki tramvaylarda farklı temalarda bu tarz çalışmalar yapıyoruz. Geçen ay Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teklif götürdük. Onlar da kabul etti. Kayseri ile eş zamanlı şekilde iki gün boyunca bu afişler Eskişehir’in tramvaylarında olacak. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bu duyarlı davranışından kaynaklı çok teşekkür ediyoruz” dedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA

FURYA DERNEĞİ HAKKINDA 
Furya Derneği yardımsever gönüllülerin bir araya gelerek oluşturduğu eğitim, kültür-sanat, yardımlaşma odaklı bir sosyal sorumluluk çatısıdır. Bu çatı altında çocuk, kadın, hayvan, çevre, sağlık, engelli gibi birçok kavramı ve kinetik başlıkları bünyesinde barındırarak projeler ve farkındalık etkinlikleri üretmektedir. Resmi ve gayri resmi gönüllülerimizin azmiyle Kayseri’nin meydanında ses olmak var olan durağan havayı birlikte belirtilen konu başlıklarıyla yapılan proje ve farkındalık etkinlikleriyle dinamik hale getirmek görevimizdir. Yine bu doğrultuda bu kurumun nihai amacı iyiliği, yardımlaşmayı ve paylaşmayı pekiştirmek, çoğaltmak, yaygınlaştırmak ve iyiliğe özendirmektir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi