Her yere eğitim götüreceğiz

Videoyu Aç Her yere eğitim  götüreceğiz
A
a

Anadolu Üniversitesince Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da başlatılan Açıköğretim Sistemi dijital eğitim platformu tanıtıldı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Her yere eğitim götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Başkent’teki bir otelde düzenlenen tanıtım programına Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Başar, Prof. Dr. Güler Günsoy, İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şebnem Tosunoğlu ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu’nun yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
GELENEKSEL YAKLAŞIM
Büyükelçi Koç, Anadolu Üniversitesinin son derece etkin ve güçlü bir kurum olduğunu belirterek, “Günümüzde bir ülkenin kalkınma ve refahı kaliteli insan kaynağıyla mümkündür. Böyle bir insan kaynağına sahip olmak da hiç şüphesiz eğitimden geçer” dedi. Yeni teknolojilerin insanlık için yeni bir çağ oluşturduğunu söyleyen Koç, “Türkiye de eğitim altyapısını güçlendirmek ve eğitim modellerini revize etmek suretiyle elbette dijital yarışın içindedir; ancak biz bu tip yarışları çekişme alanı olarak değil iş birliği gerektiren pozitif çalışmalar olarak görmekteyiz. Kendi birikim ve tecrübelerini paylaşmak ülkemizin geleneksel yaklaşımıdır” değerlendirmesinde bulundu. Koç, Anadolu Üniversitesinin kendi birikimini Bosna Hersek ve Balkanlar ile paylaştığını dile getirerek, projenin bölgede faaliyete geçmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
AKREDİTE SİSTEM
Prof. Dr. Çomaklı da Anadolu Üniversitesi’nin bir milyon 110 bin aktif öğrencisiyle dünyada önemli bir konumda yer aldığını belirterek, “Türkiye’nin yurt dışında ulaşabildiği her alanda eğitim verme kabiliyetini ifade ediyoruz. Her yere eğitim götürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. Balkanlar’ın tarihi açıdan Türkiye’nin gönülden bağlı olduğu bir coğrafya olduğunu anımsatan Çomaklı, “Dijital eğitim platformu akredite olmuş bir sistemdir. Bosna Hersek merkezli olmak üzere Balkanlar ofisimizi açtık ve buradan dijital eğitim platformu sunacağız. Amacımız hem çalışıp hem de okumak isteyen, evinden dijital eğitim almak isteyen veya ikinci üniversite okumak isteyenlere imkân sağlamak” ifadelerini kullandı.
BÜYÜK OLANAK
Anadolu Üniversitesi Balkanlar Temsilciliği Müdürü İslam Zukan ise Anadolu Üniversitesi’nin uzaktan eğitim programıyla dünya genelinde 3 milyon öğrenciye eğitim verdiğine işaret ederek, “Bu programlar çalışma hayatına devam ettiği halde eğitime devam etmek isteyen vatandaşlara büyük olanaklar sağlamaktadır” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi