Öğretmenleri ayrıştırmayın

Videoyu Aç Öğretmenleri ayrıştırmayın
A
a

Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlerin ayrıştırılacağını söyleyen Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “Bir öğretmenin maaşında bin lira iyileştirme yapılması ihtiyaçsa tüm öğretmenler için ihtiyaçtır. Bizi sınıflandırarak, ayrıştırarak iş barışımızı bozmaya kimsenin hakkı yok” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Öğretmenlik Meslek Kanunu ve öğretmenlerin maaşlarına yönelik açıklama yaptı. Bütün eğitim çalışanlarına insanca yaşanacak bir ücret istediklerini belirten Alkan, 3600 ek gösterge başta olmak üzere bütün eğitim çalışanlarının maaşlarının düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.
İTİBAR VE HAKLARIMIZI İSTİYORUZ
Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenler arasında ayrımcılığın had safhaya ulaşabileceğini söyleyen Alkan, “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 1 milyonun üzerinde öğretmen varken, sadece başöğretmen ve uzman öğretmenler için maaş zammı açıklamak aldatmacadır. Gerisi ne olacaktır? Ekonomik krizin de etkisiyle öğretmenler ekonomik güçlüklerle karşı karşıyadır. Öğretmenlerin özlük ve mali haklarının geliştirilmesini kariyer basamaklarına bağlamak taleplerin karşılanmayacağı ve zamana yayılacak bir süreçle ekonomik sorunların üstünün örtüleceği anlamına gelmektedir. Öğretmenler için bir şey yapılacaksa dönüp öğretmenlere sorun, sendikalara sorun, her biri size tek tek anlatıp öğretecek ihtisasa sahiptir! Meslek kanunu değil biz itibar ve haklarımızı istiyoruz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir