Yüzmede hedef madalyaları toplamak

Videoyu Aç Yüzmede hedef madalyaları toplamak
A
a

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüleri Sümeyye Boyacı, Ömer Onur İnci ve Baran Doruk Şimşek, Konya’da 5.’ncisi düzenlenecek olan İslami Dayanışma Oyunları’nda altın madalyayı hedefliyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye 56 ülkeden 6000’e yakın sporcunun katılımının beklendiği Konya’daki 5. İslami Dayanışma Oyunları 9-18 Ağustos tarihlerinde yapılacak.
24 farklı spor branşında yapılacak olan dev organizasyon için geri sayım başlarken, yarışacak takımları da müsabakaların heyecanı sardı. Konya 2021 adıyla düzenlenen oyunlar, geçen yıl pandemi nedeniyle bir yıl ertelenmiş ve bu yıla alınmıştı.
5. İslami Dayanışma Oyunları'nda 19 spor, 1 geleneksel gösteri ve 4 de paralimpik olmak üzere toplam 24 spor branşında sporcular mücadele verecek.
Konya Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılacak olan 5. İslami Dayanışma OyunlarıParalimpikYüzme Yarışları öncesi Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüleri son dünya şampiyonu Sümeyye Boyacı, Ömer Onur İnci ve Baran Doruk Şimşek hazırlıklarını tamamladı.
Şampiyonada Eskişehir’i ve ülkemizi temsil edecek olan başarılı sporcularımız hedeflerinin madalyalar ile dönmek olduğunu söylediler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi