Kutsal değerlere sahip çıkacağız!

Videoyu Aç Kutsal değerlere sahip çıkacağız!
A
a

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle şehit aileleriyle Anemon Otel’de bir araya gelen Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, “Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz vatanımızın bölünmezliği ve milletimizin bağımsızlığı başta olmak üzere bıraktığınız bütün kutsal değerlere ve kıymetli ailelerinize ilelebet sahip çıkacağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle şehit ailelerine Anemon Otel’de yemek verildi. Düzenlenen yemeğe Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğluile birçok şehit ailesi ve yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan yemek, Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam etti.

EN ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTASI

Yemek öncesi kısa bir konuşma yana Vali Ayyıldız, “Aziz milletimizin ezelden ebediyete uzanan istiklal eksenindeki kaderinde belkide en önemli dönüm noktalarından bir tanesi, en modern ordularını dize getiren ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe nakşeden ve milli hafızamızda derin izler bırakan Çanakkale Zaferimizin 107’nci yıldönümünü Türk milleti olarak büyük bir heyecan ve gururla idrak ediyor, bu şanlı destanın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve saygıyla yâd ediyorum” diye konuştu.
TÜRK ASKERİNİN İMAN VE AZMİ
Türk askerinin iman ve azminin kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandırdığını söyleyen Vali Ayyıldız, “Hilalin gölgesinde aziz milleti güvende bir ömür yaşasın diye iman dolu göğsünü siper etmiş kahramanların Türkün küllerinden doğduğunu yedi düvele ilan ettiği zaferin adıdır Çanakkale. Tarihte eşine az rastlana bir kahramanlık destanı olan bu zafer, kahraman Türk askerinin iman ve azmi kurtuluş mücadelemizi zafere ulaştıracak milli direniş ruhuna da ilham olmuştur. O gün vatanı uğruna gözünü kırpmadan ölüme koşanların asla dönmeyi düşünmeyen kahramanların torunları bugün yine aynı azim ve kararlılıkla her türlü tehdit ve tehlikeye karşı vatanını korumaya devam etmektedir” şeklinde konuştu.
İLELEBET SAHİP ÇIKACAĞIZ
Vali Ayyıldız konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bilhassa gençlerimizin tarih bilincinin yükseltilmesi, geleceğe güvenle bakabilmeleri, milli şuurun ayakta tutunabilmesi, aydınlık ve hür yarınlar için ecdadımızı tarihimizi anmak ve genç nesillere aktarmak bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Şanlı tarihimizden aldığımız ilhamla bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutma ve yüceltmeye de bu anlamda devam edeceğiz. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz vatanımızın bölünmezliği ve milletimizin bağımsızlığı başta olmak üzere bıraktığınız bütün kutsal değerlere ve kıymetli ailelerinize ilelebet sahip çıkacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.” MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir