Eskişehir’de parklara çirkin saldırı!

Videoyu Aç Eskişehir’de parklara çirkin saldırı!
A
a

Odunpazarı Bölgesinde bulunan parklar, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin saldırısına uğruyor. Aydınlatma direklerine, otomatik sulama sistemlerine ve banklara zarar veren vandallar, son olarak Gültepe Mahallesi Üniversite Evleri Zülfikar Sokak’ta bulunan yeşil alandaki aydınlatma direklerini çaldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Odunpazarı Bölgesinde bulunan parklara zarar verildiğini ifade eden yetkililer, parklarda bulunan aydınlatma direklerine, otomatik sulama sistemleri ve banklara zarar verildiğini söyledi. İlgili birimce rutin kontrollerin sürekli yapıldığını belirten yetkililer zarar gören aydınlatma direkleri, sulama sistemleri ve bankların kısa sürede onarıldığının altını çizdi. Otomatik sulama sistemlerinde vana, kontrol ünitesi, vana kutusu ve kapaklarına zarar verildiğini dile getiren yetkililer, aydınlatma sisteminde ise glop ampullerin kırıldığını; direkler üzerinde bulunan kapakların, sigortaların ve kabloları da çalındığını kaydetti. Şehir vandallarının son olarak Gültepe Mahallesi Zülfikar Sokak Seyitgazi Yolu yeşil alanda bulunan aydınlatma direklerini çaldığını vurgulayan yetkililer, direklerin kesilerek yeşil alandan çıkarıldığını söyledi. 
 
Bu saldırıların bazen hırsızlık için bazen de sadece zarar verme amaçlı yapıldığının altını çizen yetkililer, söz konusu kişi ve kişilerin yakalanması için gerekli işlemleri başlattıklarını da sözlerine ekledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi