Bahri Yücel

RUH ÇAĞIRMA

22 Kasım 2019 00:05
A
a
Sevgili okurlar;
İslam dini Allah’ın gönderdiği son ilahi dindir ve İslam dininin haricindeki bütün dinler batıldır, hurafedir. Bu Bakara Suresi’nde; Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim’de de apaçık bizlere bildirilmiştir. Dinde bir şeyin yeri yoksa onu başka kalıplara sokarak kendine göre şekillendirmek Allah korusun insanı dinden çıkarır.
Son zamanlarda İslam’da olmayan en büyük hurafelerden birisi de ruh çağırma uygulaması, seansı. Bazı insanlar ruh çağırdıklarını ve ruhlarla konuştuklarını onlardan bugün ve gelecekle ilgili haberler aldıklarını iddia ederler, oysa Kur’an-ı Kerim ve hadislerde dünyadaki insanların ölen kişilerin ruhlarıyla irtibata geçebileceğine dair herhangi bir bilgi ve delil yoktur. Ölen insanların ruhlarının tekrar dünyaya gelmediği de Kur’an’da açıkça belirtilmektedir.
Bu nedenle ruh çağırdığını söyleyen kişilerin iddiaları tamamen mesnetsizdir. Ruh çağrıma seanslarında yaşanan olaylar ya medyumun yalanından ibarettir ya da kendisinin yanılgısıdır. Her iki durumda da elde edilen bilgiler yalanlarla doludur. Bu yüzden ruh çağırma yoluyla edilen bilgilerde tamamen kişilere zarar verir.
Ve dinimizce de hoş karşılanmaz. Ruh çağırma ve benzeri yollarla bilgi edinme çabası insanı Allah’tan başka varlıklardan medet umma anlayışına sevk eder.
Dolayısıyla tevhid (Allah’ın birliği) inancından uzaklaştırır, şirke düşürür. Öte yandan ruh çağırma çıkarcılık ve istismarcılığına son derece elverişli bir uygulamadır. İnsanın görevi kendi yapabileceklerinin sınırında gerekli gayreti göstermedi ötesini hiçbir aracıya güvenmeksizin sadece Allah’a bırakmasıdır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi