Daha fazla üretmeliyiz

Videoyu Aç Daha fazla üretmeliyiz
A
a

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Üreticilerimiz için daha fazla üretmeleri, bu ülkeye daha fazla alın ve akıl teri dökmeleri konusunda bunun da kendileri için bir motivasyon kaynağı olacağını düşünüyorum” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kirişçi, beraberindeki Vali Erol Ayyıldız, AK Parti Milletvekilleri Nabi Avcı ve Emine Nur Günay, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ve diğer ilgililer ile Gündüzler Barajı Su Tutma Programına katıldı. DSİ 3. Bölge Müdürü Kağan Şan'dan bilgi alan Kirişçi, kullandığı iş makinesi yardımıyla barajın su tutması için beton kapağı kapattı.
 
SU FAKİRİYİZ
Baraj inşaatının yapımında emeği geçenleri tebrik eden Kirişçi, şöyle konuştu: “Meslek insanları
olarak suyun en kıymetli girdi olduğunu yakından biliriz. Ancak bu suyun kıymetli olduğunu pandemi dönemiyle geçen yıl yaşadığımız kuraklık bize bir kez daha açık ve net olarak gösterdi. Su zengini bir ülke olmadığımızı yine buradan da ifade etmek istiyorum. Dünyanın genel ortalaması 990 milimetreyken, Türkiye’de biz 574 milimetre gibi bir yıllık yağış miktarına sahibiz.”
 
TASARRUF UYARISI
Kirişci, önceki yıllara göre bu sene Türkiye'nin daha fazla yağış aldığını ifade etti. Bu durumun, ülkenin su zengini olmadığı, bu konuda sıkıntıları bulunduğu gerçeğini ortadan kaldırmadığını anlatan Kirişçi, şu değerlendirmelerde bulundu: “Sakın ola suyu bol gördüğümüzde rehavete kapılıp yeniden eski alışkanlıklarımızı sürdürmeyelim. İnşallah bu su tutma işlemi tamamlandıktan ve sulanacak olan ovamızda sulama sistemleri döşendikten sonra artık 2023 yılında bu bölgede sulanmamış alanımız kalmamış olacak.
Üreticilerimiz için şimdiden, onlar biliyorlar ama daha fazla üretmeleri, bu ülkeye daha fazla alın ve akıl teri dökmeleri konusunda bunun da kendileri için bir motivasyon kaynağı olacağını düşünüyorum. Bol ve bereketli günlere böylelikle bir tuğla daha koyarak yaklaşmış oluyoruz.” Konuşmanın ardından İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından dua edildi
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir