Fazla geriye gitmeyelim, ilk devreyi Polatlı’nın 2 puan önünde lider tamamlayan Eskişehirspor, şampiyonluğun en büyük adayıydı. İyi bir devre arası kampı ve yönetimin uygulayacağı akıllı bir transfer politikası düşünülünce şampiyonluğa olan inanç daha da artıyordu. Ancak ikisini de iyi yapamadık, kaybettik.

***

Devre arası transferleriyle takımda yükselmesini beklediğimiz kalite ne yazık ki düştü. Gidenin yerini dahi dolduramadık, kaybettik.

***

Eskişehirspor ilk 5’te yer alan 4 takımla şu ana kadar 6 maç yaptı. Sadece 7 puan topladı. Yani maç başı aşağı-yukarı ortalama1 puan. Şampiyonluk yarışı veren rakiplere üstünlük kuramadık, kaybettik.

***

Bu takımın deplasmanda elle tutulur 2 galibiyeti var. Biri Ereğli, diğeri Çilimli deplasmanı. İkinci devre deplasmanda Sincan’a takıldık, Gölbaşı ve Alaplı’dan fark yedik, kaybettik.

***

Bugünkü maçta iyi oynayan kazandı. Polatlı ekibi gergin atmosferde sakin kaldı. Tempoyu belirlediler, topa sahip oldular. Es Es’ten daha iyi bir takım görüntüsü çizdiler, şampiyon takım nasıl oynar gösterdiler ve kazandılar. Biz kaybettik.

***

Koca bir sezonu kaybettik…

Adını yeni öğrendiğimiz ilçe takımlarına kaybettik.

Sezon başı oluşan sinerjiyi kaybettik.

Büyük emeklerle bulunan 30-40 Milyon TL’yi kaybettik.

BAL’da bir sezon daha kalmakla prestij kaybettik.

Camiada kutuplaşmalar oldu, tartışmalar çıktı birbirimizi kaybettik.

Kimse, hatadan ders çıkarmayı bırak, hatayı kabul etmedi. Biraz da kibirden kaybettik.

Sonunu getirememenin vermiş olduğu hayal kırıklığı içinde, kavgaların gürültülerin içinde, bir ilçe takımının evimizde, gözlerimizin önünde şampiyonluk turu attığını görerek dolu dolu kaybettik!

Peki yönetim hiç mi doğru bir şey yapmadı? Elbette yaptı. Zor günde gelip kulübü ayakta tuttular ancak futbol aklı oluşmadı, tabelaya sportif başarı yine yansımadı ve kaybettik…